Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jak rozmawiać z najmłodszymi o finansach? Wyjaśnia to książka "Dzidzia w świecie płatności"

Książka przeznaczona jest dla dzieci do trzeciego roku życia. Dzięki niej najmłodsi dowiedzą się, czym np. są karta i bankomat

Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium poinformowała o opublikowaniu książki dla dzieci: "Dzidzia w świecie płatności". Wydawnictwo skierowane jest do najmłodszych czytelników (do trzeciego roku życia) i uatrakcyjnia naukę mówienia, wprowadzając pojęcia związane z płatnościami. Wśród nich są karta, bankomat, portfel, banknoty czy monety.

Przeczytajcie także: Pacific wyłącza swoją aplikację

Twórcy książki przekonują, że stanowi ona świetny pretekst do rozmów z dzieckiem na temat pieniędzy: skąd się biorą, jak są wydawane, jakie metody płatności są dzisiaj dostępne. "Dzidzia w świecie płatności" pozwala pokazać dziecku te zagadnienia na obrazkach, a rozkładówki książki umożliwiają zabawę w szukanie, zgadywanie i nazywanie przedmiotów oraz sytuacji.

Przeczytajcie także: Cyfrowa wersja dowodu osobistego coraz bliżej

Agnieszka Barbasiewicz, pedagog, która uczestniczyła w opracowaniu publikacji, podkreśla, że chociaż tematem książki są płatności, to na pierwszy plan wysuwa się rodzinna atmosfera. Przekaz kierowany do młodych czytelników jest jasny: płatności są częścią codziennego życia, trzeba rozumieć, na czym polegają, ale najważniejsze są relacje i wspólnie spędzony czas.

Książeczka w wersji papierowej dystrybuowana jest bezpłatnie w ramach działań edukacyjnych Fundacji Cyberium.

Informacje na temat usług bankowych dla dzieci znaleźć można w raporcie przygotowanym przez redakcję cashless.pl. Składają się na niego wypowiedzi ekspertów, dane uzyskane w ankietach oraz te przekazane przez specjalistów. Więcej na temat publikacji przeczytacie pod tym adresem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies