Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jak rozmawiać z najmłodszymi o finansach? Wyjaśnia to książka "Dzidzia w świecie płatności"

Książka przeznaczona jest dla dzieci do trzeciego roku życia. Dzięki niej najmłodsi dowiedzą się, czym np. są karta i bankomat

Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium poinformowała o opublikowaniu książki dla dzieci: "Dzidzia w świecie płatności". Wydawnictwo skierowane jest do najmłodszych czytelników (do trzeciego roku życia) i uatrakcyjnia naukę mówienia, wprowadzając pojęcia związane z płatnościami. Wśród nich są karta, bankomat, portfel, banknoty czy monety.

Przeczytajcie także: Pacific wyłącza swoją aplikację

Twórcy książki przekonują, że stanowi ona świetny pretekst do rozmów z dzieckiem na temat pieniędzy: skąd się biorą, jak są wydawane, jakie metody płatności są dzisiaj dostępne. "Dzidzia w świecie płatności" pozwala pokazać dziecku te zagadnienia na obrazkach, a rozkładówki książki umożliwiają zabawę w szukanie, zgadywanie i nazywanie przedmiotów oraz sytuacji.

Przeczytajcie także: Cyfrowa wersja dowodu osobistego coraz bliżej

Agnieszka Barbasiewicz, pedagog, która uczestniczyła w opracowaniu publikacji, podkreśla, że chociaż tematem książki są płatności, to na pierwszy plan wysuwa się rodzinna atmosfera. Przekaz kierowany do młodych czytelników jest jasny: płatności są częścią codziennego życia, trzeba rozumieć, na czym polegają, ale najważniejsze są relacje i wspólnie spędzony czas.

Książeczka w wersji papierowej dystrybuowana jest bezpłatnie w ramach działań edukacyjnych Fundacji Cyberium.

Informacje na temat usług bankowych dla dzieci znaleźć można w raporcie przygotowanym przez redakcję cashless.pl. Składają się na niego wypowiedzi ekspertów, dane uzyskane w ankietach oraz te przekazane przez specjalistów. Więcej na temat publikacji przeczytacie pod tym adresem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies