Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Błąd w aplikacji Revoluta. Fintechowy bank zwróci odsetki kredytobiorcom

Od zeszłego tygodnia nie działa funkcja pozwalająca nadpłacić część kredytu

Jak donoszą czytelnicy cashless.pl., od jakiegoś czasu w aplikacji Revoluta nie działa funkcja umożliwiająca spłatę części kredytu.

Usterka jest kłopotliwa, bo klienci, którzy skorzystali z oferty kredytowej banku, na skutek awarii zapłacą większe odsetki. Taka sytuacja narusza też umowę, w której zapisano, że część lub całość kredytu można spłacić w dowolnym momencie.

Przeczytajcie także: PKO poprawia proces udzielania kredytów

Zapytałem biuro prasowe Revoluta, kiedy pojawił się wyżej opisany problem i jak bank zamierza zrekompensować klientom ewentualne straty. Okazuje się, że przez jakiś czas nie działała też funkcja automatycznej spłaty kredytu.

– Usterka, do której doszło w zeszłym tygodniu, wpłynęła na możliwość dokonywania spłat. Spłaty regularne rat w procesie automatycznym zostały już naprawione i przywrócone w zeszłym tygodniu. Spłaty manualne (wcześniejsze, częściowe lub całkowite) powinny zostać przywrócone w przyszłym tygodniu – zapewnia biuro prasowe Revoluta.

Przeczytajcie także: Premiera Rankingu 100 największych polskich firm płatniczych

Revolut dodaje, że klientów, którzy chcieli wcześniejszej spłacić w całości lub w części kredyt, a nie udało im się tego zrobić, bank prosi o kontakt na początku przyszłego tygodnia. Instytucja obiecuje, że zawyżone odsetki zostaną przeliczone, a różnica zwrócona na konta poszkodowanych. Revolut przeprasza też klientów za niedogodności.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies