Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne podwyżki na Allegro. Sprzedawcy więcej zapłacą za promowanie swoich ofert

Allegro zapowiedziało podniesienie stawek minimalnych za kliknięcie Oferty sponsorowanej Allegro Ads

Allegro zapowiedziało kolejne podwyżki dla sprzedawców. Od 8 grudnia 2022 r. zacznie podnosić stawki minimalne za kliknięcie Oferty sponsorowanej Allegro Ads.

Przeczytajcie także: Bez pozornych promocji na Allegro

Minimalny koszt dla sprzedawcy za kliknięcie przez użytkownika w jego ofertę sponsorowaną zależy od działu. W przypadku sekcji Kolekcje i Sztuka, Kultura i Rozrywka minimalny CPC (koszt za kliknięcie) wyniesie 15 gr, w przypadku działu Moda będzie to 20 gr, Motoryzacja, Dziecko, Sport i Wypoczynek to 25 gr, reklamujący swoje oferty w działach Elektronika, Uroda muszą się liczyć z opłatą co najmniej 30 gr za kliknięcie, Dom i Ogród, Zdrowie i Supermarket to 35 gr, a z kolei Firma i usługi – 40 gr. Dla porównania wczesniej było to 10 gr w działach: Elektronika, Moda, Uroda, Sport i Wypoczynek, Motoryzacja, Dziecko, Kolekcje i Sztuka, Kultura i Rozrywka, a 25 gr w działach: Dom i Ogród, Supermarket, Zdrowie, Firma.

Przeczytajcie także: Podwyżki w programie Allegro Smart

Sprzedający z kont firmowych, którzy w swoich kampaniach reklamowych mają stawki CPC niższe niż wymienione powyżej, muszą się liczyć z tym, że zostaną one automatycznie zwiększone. W przypadku kont zwykłych cena nie zmieni się dla aktywnych kampanii, do momentu ich edycji.
Allegro przypomina, że budżet reklamowy i przygotowywane przez platformę rekomendacje maksymalnego CPC można na bieżąco monitorować w panelu Allegro Ads. Szczegółowe informacje o reklamach (w tym średnie CPC czy koszt reklamy) widoczne są w zakładce Statystyki.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies