Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W tej firmie możecie mieć konto jak w banku, choć ona sama bankiem być nie chce

Kolejny gracz pragnący zabrać bankom część ich tortu. DiPocket to aplikacja mobilna, która może być alternatywą dla rachunku osobistego

DiPocket to brytyjski startup, który do Polski wchodzi z pomysłem na konto DiP, wyposażone w kartę płatniczą, zarządzane wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej i umożliwiające tradycyjne przelewy oraz międzynarodowe transfery pieniędzy. Nasz rynek jest drugim, po Wielkiej Brytanii, gdzie oferta DiPocket jest dostępna. Wkrótce z aplikacji będą mogli korzystać także klienci z Czech.

- Sektor bankowy w Polsce jest dziś przeregulowany oraz obciążony różnymi kosztami i podatkami, co już teraz skutkuje wyższymi opłatami za podstawowe usługi bankowe. Chcemy dać konsumentom alternatywę w postaci niedrogich i wygodnych rozwiązań dostępnych za dotknięciem ekranu telefonu. Wiele usług finansowych już wcześniej było dostępnych online, ale naszą aplikację wyróżnia kompleksowość oferty oraz pełna mobilność – mówi Fedele Di Maggio, dyrektor zarządzający DiPocket.

Przeczytajcie także: Grupa Lew wprowadzi karty kredytowe

Aby zacząć korzystać z oferty DiPocket, należy najpierw zainstalować aplikację na swoim smartfonie. Obecnie dostępne są rozwiązania na urządzenia z systemem Android oraz iOS, wkrótce będzie także wersja na telefony z Windows. Następnie należy zarejestrować się w systemie, co ma trwać kilka minut. Należy podać swoje dane, zrobić sobie fotkę oraz przesłać zdjęcie dowodu osobistego. Wszystko robi się przez aplikację. Również z poziomu apki zamawia się kartę MasterCard, która formalnie jest prepaidem. Jest jednak połączona z kontem DiP. Można więc nią płacić oraz wyciągać gotówkę z bankomatów w ciężar tego konta tak długo, jak długo będą na nim pieniądze.

Zgodnie z informacją przekazaną przez DiPocket aplikacja pozwala na natychmiastowe i darmowe przelewy P2P pomiędzy użytkownikami z Polski, Wielkiej Brytanii oraz krajów strefy euro, wymianę walut (złoty, euro, funt, frank szwajcarski i dolar) ze spreadem zaczynającym się od 0,5 proc., bezprowizyjne płatności bezgotówkowe kartą, bezpłatne wypłaty z bankomatów Pekao, itd.

Przeczytajcie także: Polska karta powinna zostać oparta o Blika

DiPocekt nie ukrywa, że swoją ofertę kieruje przede wszystkim do osób często podróżujących za granicę oraz pracujących na stałe w Wielkiej Brytanii. Aplikacja ma im pomagać w transferach pieniędzy do rodzin w kraju oraz ułatwiać tanie płatności bezgotówkowe kartą za granicą – koszt przewalutowania w tym wypadku ma wynosić 1 proc.

Nie wydaje mi się natomiast, by konto DiP mogło dla większej liczby klientów banków stać się alternatywą rachunku osobistego. Środki przechowywane na kontach oferowanych przez DiPocket nie mają gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Przetrzymywanie więc tam większych pieniędzy niesie ze sobą pewne ryzyko.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies