Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zbliżają się dni wolne od pracy. Jak w tym czasie będą funkcjonowały systemy Elixir?

System Elixir 1 i 11 listopada nie będzie dostępny. Ale Euro Elixir i Express Elixir działają w tych dniach w normalnym trybie

KIR poinformował o zmianach w funkcjonowaniu systemów rozliczeniowych w listopadzie. Najbliższy wtorek (1 listopada), a także 11 listopada to dni wolne od pracy. Oznacza to, że system rozliczeniowy Elixir ma przerwę w standardowym działaniu. Terminowe płatności warto wykonać wcześniej.

Przeczytajcie także: PKO BP rozszerza usługę sprzedaży biletów

Rozliczenia w systemie Elixir odbywają się podczas trzech sesji: o godzinie 9:30, 13:30 i 16:00. Na tych zasadach rozwiązanie funkcjonuje od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Oznacza to, że przelewy zlecone w poniedziałek, 31 października po 16:00, trafią na konta odbiorców w środę, 2 listopada. Z kolei przelewy zlecone w czwartek, 10 listopada po 16, trafią na konta odbiorców w poniedziałek, 14 listopada.

Przeczytajcie także: Fundacja Polska Bezgotówkowa zmienia zasady programu

Jeżeli ktoś nie zdąży wykonać przelewu, może skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir. Działa on w trybie ciągłym: przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, także w święta i weekendy. Na tej stronie można sprawdzić, czy dany bank udostępnia tę usługę i w jakim zakresie. Zgodnie ze zwykłym harmonogramem będzie funkcjonował także system Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro. KIR przeprowadzi tego dnia sześć sesji rozliczeniowych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies