Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aktualizacja aplikacji mObywatel. Wreszcie znika irytująca funkcja związana z logowaniem

Najnowsza wersja mObywatela umożliwia rezygnację z dwuetapowego logowania

W marketach App Store oraz Google Play pojawiła się kolejna wersja aplikacji mObywatel. Aktualizacja zawiera kilka nowości, ale według mnie najważniejszą jest możliwość rezygnacji z dwuetapowego logowania. Dzięki temu od teraz, aby zalogować się do mObywatela, wystarczy skorzystać z biometrii, a więc np. odcisku palca. Dotychczas było tak, że nawet jeśli ktoś aktywował sobie biometrię, i tak musiał podać czterocyfrowy kod PIN. Było to irytujące i chyba niepotrzebne. Takiego rozwiązania nie stosują nawet banki oferujące za pomocą aplikacji dostęp do oszczędności.

Przeczytajcie także: Szykuje się kolejna nowość w aplikacji mObywatel

mObywatel to rządowa aplikacja mobilna umożliwiająca m.in. przechowywanie cyfrowych odpowiedników tradycyjnych dokumentów, np. dowodu osobistego, prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego auta. mObywatel pozwala też na szybkie sprawdzenie liczby punktów karnych, odbieranie elektronicznych recept, przechowywanie legitymacji szkolnych i studenckich czy certyfikatu covid. Niestety, ze względu na brak odpowiednich przepisów nie może w pełni zastąpić plastikowego dowodu osobistego, który wciąż jest wymagany np. w sądach czy urzędach.

Wkrótce w aplikacji mObywatel mają się znaleźć także funkcje płatnicze.

Przeczytajcie także: mObywatel ma być zrównany z tradycyjnym dowodem

Jeśli zaś chodzi o możliwość rezygnacji z dwuetapowego logowania, to aby skorzystać z tej opcji, należy wejść w ustawienia apki, dostępne w menu w prawym górnym rogu.

Wśród innych nowości, które przynosi aktualizacja aplikacji mObywatel, pojawiła się także funkcja umożliwiająca dostęp do wniosku o dopłatę do źródeł ciepła, opcja aktualizacji prawa jazdy bez potwierdzania Profilem Zaufanym, możliwość usuwania usług poprzez przytrzymanie ikony oraz zgłoszenie tzw. interwencji środowiskowej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies