Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce Cashless Cities. Ogłoszenie wyników już w najbliższy poniedziałek

Zwycięzcę rankingu Cashless Cities ogłosimy podczas kongresu Local Trends, który już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się w Poznaniu

Cashless Cities to nowy ranking opracowany przez redakcję serwisu cashless.pl. Jego celem jest promowanie tych miast, które w najlepszy sposób odpowiadają na potrzeby mieszkańców w zakresie płatności elektronicznych. W obecnej edycji rankingu skoncentrowaliśmy się na dużych aglomeracjach, które ze względu na swój potencjał mają największe możliwości w dostosowywaniu się do zmieniających się trendów rynkowych.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa będzie promować nowy standard płatności

Ranking powstał na bazie autorskiej metodyki cashless.pl. Dane potrzebne do wyliczeń pozyskaliśmy z ankiet rozesłanych do biur prasowych poszczególnych urzędów miejskich. Odpowiedzi otrzymaliśmy od największych ośrodków w całej Polsce, a wyniki znalazły się w rankingu. Raport wraz z rankingiem już za kilka dni zostanie opublikowany w serwisie cashless.pl.

Zanim to nastąpi, zwycięzców rankingu ogłosimy podczas pierwszego dnia wydarzenia Local Trends, które już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się w Poznaniu. Partnerami głównymi rankingu Cashless Cities są Fundacja Polska Bezgotówkowa oraz firma Fiserv Polska właściciel marki Polcard.

Przeczytajcie także: Najpopularniejsze usługi dodane do terminali płatniczych

A jeśli chodzi o sam ranking, to ocenialiśmy w nim trzy sfery, w których możliwość płatności bezgotówkowych jest naszym zdaniem najważniejsza dla mieszkańców większości miast: komunikacja publiczna, parkowanie oraz urzędy i inne placówki zarządzane przez magistrat. W kolejnych edycjach rankingu zamierzamy rozwijać jego metodykę oraz uzupełniać listę miast, które będą nim objęte.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies