Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będzie więcej zielonych produktów kredytowych. Ofertę w tym zakresie chce rozszerzać 81 proc. banków działających na polskim rynku

Zielone kredyty to takie, które np. oferują korzystniejsze od standardowych warunki finansowe dla inwestycji wpływających na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych

W maju i czerwcu firma PwC Polska przeprowadziła sondaż wśród banków działających na polskim rynku. Badanie dotyczyło podejścia instytucji do zrównoważonego rozwoju, w szczególności w zakresie dbania o środowisko naturalne. Efektem sondażu jest opublikowany właśnie raport pt. "Zielone finanse po polsku".

Przeczytajcie także: Nowe instytucje z Polski z Garmin Pay

Z sondażu przeprowadzonego przez PwC wynika zatem, że jednym z najważniejszych działań, na jakim banki chcą się w najbliższym czasie koncentrować, jest rozwój oferty pod kątem zrównoważonego rozwoju. Aż 81 proc. ankietowanych instytucji zamierza rozszerzyć listę produktów kredytowych o takie, które np. promują inwestycje ograniczające emisję dwutlenku węgla.

Przeczytajcie także: Blue Media z nowym inwestorem

PwC pisze, że żaden z ankietowanych banków nie zamierza karać swoich klientów podnosząc im koszty kredytów, jeśli ich planowane inwestycje czy cała działalność wciąż uznana jest za „brudną", zamiast tego stawiają na zachęcanie do wdrażania ESG. Jednocześnie połowa z nich planuje oferować klientom dodatkowe usługi wspierające ich zieloną transformację. Co najważniejsze, 81 proc. badanych instytucji nie spodziewa się zmiany planów ani intensywności prac założonych w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Więcej na ten temat w serwisie green-news.pl

Fot. CC BY-NC-ND 4.0

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies