Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut wprowadza wirtualne karty do odraczania płatności i udostępnia swój model Pay Later wszystkim użytkownikom

W ramach promocji płatności dokonywane w ciągu pierwszych 30 dni od przyznania limitu nie są obciążane kosztami

Od dziś usługę Pay Later mogą aktywować wszyscy zainteresowani klienci Revoluta. Fintechowy bank udostępnił także wirtualne karty płatnicze Pay Later, które mają dodatkowo zwiększyć wygodę odraczania płatności.

Przeczytajcie także: Revolut Pay, nowa metoda płatności dla sklepów

Pierwsi klienci Revoluta z Polski zyskali dostęp do usługi Pay Later w sierpniu tego roku. Przypomnę, że limit zakupowy wynosi maksymalnie 5 tys. zł, a w przeciwieństwie do modelu odraczania płatności, który oferuje większość konkurencyjnych podmiotów, Pay Later w Revolucie nie jest dla klienta bezkosztowe. Wydatek rozkładany jest na trzy raty, pierwszą należy opłacić z góry, a dwie kolejne w drugim i trzecim miesiącu, wraz z opłatą w wysokości 2,99 proc. Natomiast teraz w ramach promocji dla nowych klientów firma postanowiła znieść opłaty za wszystkie płatności dokonane w ciągu pierwszych 30 dni od przyznania limitu.

Dotychczas, aby zapłacić na raty, trzeba było aktywować tryb Pay Later w aplikacji przed dokonaniem płatności. Teraz dzięki wprowadzeniu wirtualnych kart Pay Later nie ma takiej potrzeby – każda płatność realizowana za pomocą takiej karty będzie automatycznie rozkładana na trzy raty. Usługa działa w internecie i w sklepach stacjonarnych, także z pomocą Apple Pay i Google Pay. Zarówno przy płatnościach z aplikacji, jak i kartą klient nie jest ograniczony do zamkniętej listy współpracujących sklepów – z wykorzystaniem Pay Later można zapłacić u dowolnego usługodawcy.

Przeczytajcie także: Czy płatności odroczone pozostaną darmowe?

By móc aplikować o limit, należy m.in. mieć polskie obywatelstwo, a także mieć w telefonie aktualną wersję aplikacji Revolut (minimum 8.67). Po przyznaniu dostępu do usługi Pay Later klienci mogą aktywować ją w dowolnym momencie, jednym kliknięciem w aplikacji, przed dokonaniem płatności za wybrane zakupy. Następnie, mogą obserwować status płatności i spłat w sekcji Karty, lub w sekcji Pay Later.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies