Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już co trzeci Polak skorzystał z cashbacku. Limit pojedynczej wypłaty w ramach tej usługi właśnie wzrósł

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Polski Bezgotówkowej wynika jednocześnie, że o usłudze cashback słyszało już 68 proc. badanych rodaków

Fundacja Polska Bezgotówkowa opublikowała rezultaty badania, z którego wynika, że już 68 proc. Polaków słyszało o usłudze cashback (to możliwość wypłaty gotówki przy okazji płatność kartą za zakupy). Sondaż dowodzi także, że już ponad 30 proc. mieszkańców kraju przynajmniej raz skorzystało z takiej wypłaty sklepowej.

Przeczytajcie także: Ludzie lubią cashback

Publikacja wyników badania zbiega się w czasie z podniesieniem limitu transakcji w ramach cashback. Do niedawna pojedyncza wypłata kartą Visa nie mogła być wyższa niż 300 zł, a kartą Mastercard – niż 500 zł. Obecnie (nowy limit obowiązuje od 1 września bieżącego roku) posiadacze kart każdej z tych organizacji mogą wypłacać jednorazowo nawet 1000 zł. Oczywiście możliwość wypłaty uzależniona jest od dostępności gotówki w kasie.

– Zaletą usługi cashback jest jej wygoda i dostępność. W jednym miejscu możemy bowiem zrobić zakupy, zapłacić za nie kartą i przy okazji wypłacić też gotówkę. Co ważne, możemy wypłacić małe, nieokrągłe kwoty, które w danej chwili są nam potrzebne. Cashback jest idealnym rozwiązaniem, dostępnym praktycznie na wyciągnięcie ręki – mówi Anna Spychalska-Grzeszek, dyrektorka obszaru marketingu i produktów z Polski Bezgotówkowej.

Przeczytajcie także: Oto lista sieci, gdzie korzystać można z cashbacku

Z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego wynika zaś, że na koniec I kw. bieżącego roku z usługi cashback można było skorzystać w 279 tys. placówek handlowych i usługowych w całej Polsce, za pośrednictwem 351 tys. terminali płatniczych. Wśród nich są urządzenia pracujące w placówkach Poczty Polskiej. Warto jednak pamiętać, że nowy limit cashbacku w tej instytucji zacznie obowiązywać dopiero w połowie przyszłego miesiąca. Do tego czasu można tu wypłacać jednorazowo maksymalnie 300 zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies