Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut skutecznie zaatakowany. Przestępcy wykradli dane ponad 50 tys. klientów

Firma kontaktuje się mailowo z osobami, których dane wyciekły. Jednocześnie zaznacza, że nie będzie do nich dzwonić i wysyłać SMS-ów

Revolut padł ofiarą włamywaczy, o czym poinformował m.in. The Times. Był to atak phishingowy, a zatem zawinił człowiek, pracownik fintechu. Na razie nie pojawiły się doniesienia o kradzieży środków z rachunków klientów. Pracownikom firmy udało się podobno wyeliminować zagrożenie, gdy tylko je zauważono.

Przeczytajcie także: Kolejna fałszywa aplikacja w sklepie Google Play

Sam Revolut nie dzieli się szeroko informacjami na temat incydentu, ale zdarzenie przybliżyła litewska Państwowa Inspekcja Ochrony Danych (VDAI). Lokalizacja nie jest przypadkowa – fintech działa na terenie UE dzięki litewskiej licencji. Podmiot wskazał, że przestępcy uzyskali dostęp do danych ponad 50 tys. klientów, z czego ponad 20 tys. to osoby z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Łupem włamywaczy padły następujące dane: nazwiska, adresy zamieszkania i te mailowe, numery telefonów, ale też informacje dotyczące kart czy rachunków.

Przeczytajcie także: PKO BP zarejestrował logo płatności odroczonych

Fintech skontaktował się już z osobami, których dane mogły zostać skradzione – otrzymują oni od firmy wiadomości mailowe. Jednocześnie spółka zaznacza, że nie będzie wysyłać SMS-ów i dzwonić do pokrzywdzonych, a klienci powinni zachować szczególną ostrożność – przestępcy mogą wykorzystać zaistniałą sytuację, by podszywać się pod Revoluta i wykonywać kolejne ataki phishingowe.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies