Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rachunek w Pocztowym otworzycie w pełni zdalnie. Bank wykorzysta w tym procesie otwartą bankowość

Z nowego rozwiązania mogą skorzystać posiadacze rachunków w ING, Pekao, Millennium, Santanderze, Aliorze oraz mBanku

Pocztowy umożliwił klientom w pełni zdalne otwieranie rachunków przy wykorzystaniu kont w sześciu innych bankach. Obecnie z tego rozwiązania mogą skorzystać posiadacze rachunków w: ING, Pekao, Millennium, Santanderze, Aliorze oraz mBanku. Instytucja zapewnia, że proces ten powinien zająć nie więcej niż kilkanaście minut.

Przeczytajcie także: Polski fintech Quicko wprowadził aplikację mobilną

Zdalne otwarcie rachunku odbywa się z wykorzystaniem usługi AIS (Account Information Service), czyli dostępu do informacji o rachunku. Wprowadziła ją dyrektywa PSD II, dzięki której ma się rozwijać tzw. otwarta bankowość. Zakłada ona, że dane klientów zgromadzone w bankach mogą być udostępniane podmiotom trzecim, np. fintechom, ale też innym bankom. Pocztowy udostępnił to rozwiązanie we współpracy z Savangard (odpowiedzialny za usługę AIS) oraz konsorcjum spółek Digital Gateways i Autenti (odpowiedzialni za wdrożenie podpisu elektronicznego).

Przeczytajcie także: Wystartował serwis Bidcar.pl - platforma aukcyjna z samochodami używanymi

Bank Pocztowy wykorzystuje usługę AIS do zweryfikowania tożsamości klienta poprzez porównanie danych podanych we wniosku z danymi otrzymanymi z innego banku. Krótko po weryfikacji klient może podpisać umowę, która zostanie do niego przesłana e-mailem. Warto przypomnieć, że na podobne wykorzystanie open bankingu zdecydowało się wcześniej Millennium. Inne usługi oferowane w ramach otwartej bankowości to np. agregator rachunków, czyli możliwość podejrzenia w bankowości jednego banku stanu konta w innych instytucjach oraz opcja wykorzystania danych z innego banku przy analizie wniosku o takie produkty jak kredyt, pożyczka czy karta kredytowa.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies