Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rachunek w Pocztowym otworzycie w pełni zdalnie. Bank wykorzysta w tym procesie otwartą bankowość

Z nowego rozwiązania mogą skorzystać posiadacze rachunków w ING, Pekao, Millennium, Santanderze, Aliorze oraz mBanku

Pocztowy umożliwił klientom w pełni zdalne otwieranie rachunków przy wykorzystaniu kont w sześciu innych bankach. Obecnie z tego rozwiązania mogą skorzystać posiadacze rachunków w: ING, Pekao, Millennium, Santanderze, Aliorze oraz mBanku. Instytucja zapewnia, że proces ten powinien zająć nie więcej niż kilkanaście minut.

Przeczytajcie także: Polski fintech Quicko wprowadził aplikację mobilną

Zdalne otwarcie rachunku odbywa się z wykorzystaniem usługi AIS (Account Information Service), czyli dostępu do informacji o rachunku. Wprowadziła ją dyrektywa PSD II, dzięki której ma się rozwijać tzw. otwarta bankowość. Zakłada ona, że dane klientów zgromadzone w bankach mogą być udostępniane podmiotom trzecim, np. fintechom, ale też innym bankom. Pocztowy udostępnił to rozwiązanie we współpracy z Savangard (odpowiedzialny za usługę AIS) oraz konsorcjum spółek Digital Gateways i Autenti (odpowiedzialni za wdrożenie podpisu elektronicznego).

Przeczytajcie także: Wystartował serwis Bidcar.pl - platforma aukcyjna z samochodami używanymi

Bank Pocztowy wykorzystuje usługę AIS do zweryfikowania tożsamości klienta poprzez porównanie danych podanych we wniosku z danymi otrzymanymi z innego banku. Krótko po weryfikacji klient może podpisać umowę, która zostanie do niego przesłana e-mailem. Warto przypomnieć, że na podobne wykorzystanie open bankingu zdecydowało się wcześniej Millennium. Inne usługi oferowane w ramach otwartej bankowości to np. agregator rachunków, czyli możliwość podejrzenia w bankowości jednego banku stanu konta w innych instytucjach oraz opcja wykorzystania danych z innego banku przy analizie wniosku o takie produkty jak kredyt, pożyczka czy karta kredytowa.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies