Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wniosek o dodatek węglowy można składać online. Bankowcy radzą, jak to zrobić

Czas na złożenie dokumentów upływa 30 listopada 2022 r. Administracja ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku i wypłatę pieniędzy

Wnioski o wypłatę tzw. dodatku węglowego, czyli jednorazowego świadczenia wynoszącego 3 tys. zł, można już składać. Zgodnie z ustawą gmina ma 30 dni na rozpatrzenie pisma i wypłatę środków, a te trafią na konto, jeśli zostanie podany jego numer. Dokumenty można złożyć osobiście we właściwym urzędzie do 30 listopada 2022 r. Związek Banków Polskich przypomina, że sprawę można też załatwić online z pomocą bankowości elektronicznej.

Przeczytajcie także: ING ostatecznie wyłącza program Visa Oferty

Można wydrukować wniosek, wypełnić i zrobić skan lub zdjęcie. Dokument można też wypełnić na komputerze. Tak przygotowane wnioski należy przesłać za pośrednictwem platformy e-PUAP. Zalogować się do niej można z pomocą m.in. aplikacji mObywatel, Profilu Zaufanego czy banku.

Po zalogowaniu na stronie mObywatel należy przejść do "Katalogu spraw", a w nim wybrać zakładkę "Sprawy ogólne" oraz pozycję "Pisma do urzędu". Gdy rozwinie się lista propozycji, trzeba kliknąć "Pokaż więcej" i w lewej kolumnie wskazać "Pismo ogólne do podmiotu publicznego". Pozostaje kliknąć "Załatw sprawę". Użytkownik musi teraz wskazać do kogo składa dokument i dodać załącznik – wypełniony wcześniej wniosek.

Przeczytajcie także: Visa Mobile dostępna dla klientów Kasy Stefczyka

Starając się o wspomniane dofinansowanie lub o samo paliwo, warto zachować ostrożność - kryzys energetyczny zachęcił do działania oszustów. Część z nich kusi klientów atrakcyjnymi cenami, ale zazwyczaj jest to po prostu próba wyłudzenia środków. Inni tworzą strony internetowe podszywające się pod witryny firm zajmujących się wydobyciem i sprzedażą węgla. Adresy te służą do wyłudzania wrażliwych danych, które mogą zostać wykorzystane do wyprowadzenia pieniędzy z rachunku bankowego ofiary.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies