Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
PKO BP ma czwartego prezesa w ciągu 15 miesięcy. Iwonę Dudę zastąpi Paweł Gruza

Iwona Duda stała na czele największego polskiego banku jedynie 10 miesięcy

PKO BP poinformował o powołaniu Pawła Gruzy na stanowisko prezesa banku. Manager zasiądzie w fotelu szefa instytucji pod warunkiem uzyskania odpowiedniej zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu będzie pełnił funkcję wiceprezesa kierującego pracami zarządu. Stanowisko ma objąć jutro. Tym samym potwierdziły się informacje Radia Zet z dzisiejszego poranka, gdy podano, że Iwona Duda ma zrezygnować ze stanowiska.

Przeczytajcie także: Zetka podaje, że Duda zrezygnuje ze stanowiska prezeski PKO

Ostatnio Paweł Gruza pełnił funkcję wiceprezesa KGHM. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów oraz Ministerstwie Skarbu. Nim trafił do sektora publicznego, pracował w firmie MMR Consulting, był partnerem w kancelarii podatkowej GWW Tax. W latach 2000-2006 był zatrudniony przez firmy doradcze takie jak Arthur Andersen i Ernst & Young. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Przeczytajcie także: Rośnie sieć wpłatomatów w Polsce

Paweł Gruza na stanowisku prezesa PKO BP zastąpił Iwonę Dudę, która trafiła na ten fotel w październiku ubiegłego roku. Funkcję pełniła więc zaledwie 10 miesięcy, ale to i tak dłużej, niż jej poprzednik, Jan Emeryk Rościszewski, który prezesem został w czerwcu ubiegłego roku po rezygnacji Zbigniewa Jagiełły. Instytucją kierował więc tylko przez pięć miesięcy. Największy bank w Polsce, chwalący się aktywami przekraczającymi 400 mld zł, w ciągu 15 ostatnich miesięcy miał już czterech różnych prezesów.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PKO BP

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies