Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Unia Europejska coraz bardziej przychylna Bitcoinowi

Parlament Europejski prawdopodobnie powoła specjalną grupę roboczą, która ma zająć się wykorzystaniem potencjału kryptowalut dla zwiększenia innowacyjności UE

Nad pomysłem utworzenia takiej grupy dyskutowano w miniony czwartek podczas zwołanego w tym celu posiedzenia Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego. Jutro ma się tym zająć także Komisja Gospodarcza i Monetarna, o czym przeczytacie więcej w serwisie Bitcoin.pl.

Przeczytajcie także: Do lekarza będziecie chodzić z kartą, ale nie po to żeby płacić

Serwis cytuje litewskiego eurodeputowanego Antanasa Guoga, który zachęcał posłów do zakupu kryptowaluty. Stwierdził, że większość polityków nie posiada dziś ani jednej jednostki Bitcoina a próbuje ustanowić prawo regulujące coś, czego kompletnie nie rozumie. Przekonywał, że na kryptowaluty nie należy patrzeć przez pryzmat wykorzystania ich przez przestępców ponieważ dla nich zawsze wygodniejszym rozwiązaniem pozostanie gotówka. Transakcje nią, w przeciwieństwie do transakcji Bitcoinem, nie pozostawiają po sobie żadnych śladów.

W trakcie posiedzenia komisji głos zabrała również niemiecka europosłanka Urlike Trebesius, która w kontekście Bicoina stwierdziła, że Europa potrzebuje innowacji a ich twórców należy zatrzymać w Europie. Wygląda więc na to, że zainteresowanie kryptowalutami w UE rośnie i spotykają się one z coraz większym zrozumieniem wśród polityków.

Po więcej informacji na ten temat zapraszam do serwisu Bitcoin.pl

Przeczytajcie także: W urzędzie gminy zapłacicie Blikiem nawet jeżeli nie mają tam terminala

Natomiast w Pulsie Biznesu znajdziecie ciekawy materiał na temat opublikowanego pod koniec ubiegłego tygodnia rankingu światowych gospodarek, uszeregowanych według stopnia rozwoju handlu internetowego i jakości infrastruktury pozwalającej na jego rozwój. Ranking przygotowała Konfederacja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (agenda ONZ). Polska zajęła w tym rankingu 35. miejsce na 137 klasyfikowanych krajów. Podczas poprzedniej edycji rankingu sprzed dwóch lat nasz kraj zajmował dokładnie to samo miejsce.

Więcej w dzisiejszym Pulsie Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies