Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF poszerzył listę MIP-ów. W ich gronie znalazł się administrator komunikatora głosowego

W rejestrze KNF pojawiło się 151 podmiotów, ale blisko 20 zostało już z niego wykreślonych

KNF w mijającym tygodniu kilkukrotnie poszerzał listę małych instytucji płatniczych. Łącznie w rejestrze pojawiło się do tej pory 151 firm, ale trzeba zaznaczyć, że kilkanaście z nich zostało już z niego wykreślonych i w efekcie statusem MIP mogą się pochwalić 133 podmioty. W ostatnich dniach do zestawienia dołączyły m.in. trzy spółki zarejestrowane w Warszawie. Jedną z nich jest Continuum Bi (Eu). Wśród świadczonych usług zgłoszonych KNF firma wymieniła m.in. działania niezbędne do prowadzenia rachunku płatniczego i przyjmowanie wpłat gotówki oraz jej wypłacanie.

Przeczytajcie także: Pekao opóźnia wdrożenie płatności odroczonych

Do rejestru dołączyła też spółka LEO4PAY Poland, którą zarejestrowano w maju br. Na liście usług zgłoszonych regulatorowi rynku podmiot umieścił m.in. wydawanie instrumentów płatniczych, transfer środków z pomocą przelewu lub karty, a także działania niezbędne do prowadzenia rachunku. Podobnie wygląda to w przypadku spółki Transfer Pro, którą również zarejestrowano w maju.

Listę uzupełnia firma HurtSystem Monika Markowska z siedzibą w Poznaniu. Podmiot jest administratorem serwisu internetowego lifebox24. Ten ostatni to komunikator głosowy tworzony z myślą o instytucjach badawczych, uczelniach, kancelariach prawnych, firmach oraz skazanych i ich rodzinach. Twórcy przedstawiają go jako system wirtualnych skrzynek głosowych oraz pokoi konferencyjnych

Przeczytajcie także: Generali znów płaci za złą pogodę na urlopie

Na koniec warto przypomnieć, że status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies