Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao opóźnia wdrożenie płatności odroczonych. Decyzja w sprawie projektu dopiero w przyszłym roku

O tym, że Pekao pracuje nad własnym rozwiązaniem BNPL wiadomo co najmniej od sierpnia ubiegłego roku

Dzisiejszy Puls Biznesu pisze o planach Pekao w zakresie kredytów ratalnych. Jak mówi gazecie wiceprezes banku Wojciech Werochowski, jednym z rodzajów takich kredytów są właśnie płatności odroczone. Jego zdaniem w ramach banku wdrożenie tego rozwiązania może być trudne. Łatwiej więc to będzie zrobić ze spółką z grupy, czyli Tpay. Według Werochowskiego aktualnie bank prowadzi prace analityczne nad nowym produktem, a decyzja w sprawie jego wdrożenia zapadnie najwcześniej w przyszłym roku.

Przeczytajcie także: Pekao zastrzegł logo PeoBuy

O tym, że Pekao zastanawia się nad wprowadzeniem własnych płatności odroczonych, serwis cashless.pl informował w sierpniu ubiegłego roku (Bank Pekao wchodzi w odroczone płatności? Wprowadzi usługę o nazwie PeoBuy). Biuro prasowe instytucji o trwających analizach usługi z zakresu odroczonych płatności informowało także w maju bieżącego roku, gdy okazało się, że swoje rozwiązanie z tego zakresu wprowadza PKO BP oraz Blik. Wydawało się wówczas, że projekt PeoBuy jest bardziej zaawansowany.

Przeczytajcie także: Coraz więcej chętnych na płatności odroczone

Tymczasem w dzisiejszym Pulsie Biznesu wiceszef Pekao zdradza także plany banku dotyczące wejścia z kredytami ratalnymi do handlu stacjonarnego. Na razie nie wiadomo, do jakich sieci Pekao mogłoby wejść ze swoimi produktami. Jak podkreśla gazeta, ten rynek nie jest duży, a do tego mocno spenetrowany przez konkurencję, taką jak Santander Consumer Bank, Credit Agricole czy BNP Paribas.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies