Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pierwsza w Europie sieć biometrycznych bankomatów przeszła do historii. Bank Nowy wyłączył urządzenia PBS

Bank Nowy to instytucja powstała po tzw. przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku

Bank Nowy poinformował klientów o wyłączeniu bankomatów działających dotąd w sieci byłego Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Jednocześnie podano lokalizację 10 urządzeń należących m.in. do PKO BP i Pekao w Rzeszowie, Sanoku czy Lesku, z których klienci mogą wypłacać pieniądze bezpłatnie.

Przeczytajcie także: Duży spadek wyceny fintechów na świecie

Decyzja Banku Nowego jest warta odnotowania z tego powodu, że PBS z Sanoka jako pierwszy w Polsce, a prawdopodobnie i w Europie, uruchomił sieć bankomatów biometrycznych. Korzystał przy tym z technologii Finger Vein firmy Hitachi. Dzięki temu klienci banku mogli wypłacać pieniądze bez konieczności używania karty – wystarczyło przyłożyć palec do odpowiedniego czytnika umieszczonego na bankomacie.

Technologia Finger Vein polega na identyfikacji człowieka po strukturze naczyń krwionośnych palca. Jest bardzo popularna w Japonii. Hitachi rozwija ją od wielu lat. Obecnie nie wymaga stosowania specjalnych czytników. Więcej na ten temat w tekście Hitachi promuje swoją technologię biometrycznej identyfikacji. Nowy film uwydatniający zalety Finger VeinID w czasie pandemii.

Przeczytajcie także: Diners Club żegna się z polskimi klientami

Natomiast Bank Nowy to instytucja, która powstała po tzw. przymusowej restrukturyzacji PBS, przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wydzieloną część banku przejął jego konkurent – Neobank z Poznania. Aktualnie trwa przeniesienie produktów klientów byłego PBS do nowego systemu informatycznego. W wyniku tego procesu znikną nie tylko bankomaty biometryczne PBS, ale także jego dotychczasowy serwis transakcyjny oraz aplikacja mobilna. Więcej na ten temat w tekście Bank Nowy zamyka bankowość elektroniczną PBSBank24 i aplikację mobilną. Rezygnuje też z bankomatów biometrycznych.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies