Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pierwsza w Europie sieć biometrycznych bankomatów przeszła do historii. Bank Nowy wyłączył urządzenia PBS

Bank Nowy to instytucja powstała po tzw. przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku

Bank Nowy poinformował klientów o wyłączeniu bankomatów działających dotąd w sieci byłego Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Jednocześnie podano lokalizację 10 urządzeń należących m.in. do PKO BP i Pekao w Rzeszowie, Sanoku czy Lesku, z których klienci mogą wypłacać pieniądze bezpłatnie.

Przeczytajcie także: Duży spadek wyceny fintechów na świecie

Decyzja Banku Nowego jest warta odnotowania z tego powodu, że PBS z Sanoka jako pierwszy w Polsce, a prawdopodobnie i w Europie, uruchomił sieć bankomatów biometrycznych. Korzystał przy tym z technologii Finger Vein firmy Hitachi. Dzięki temu klienci banku mogli wypłacać pieniądze bez konieczności używania karty – wystarczyło przyłożyć palec do odpowiedniego czytnika umieszczonego na bankomacie.

Technologia Finger Vein polega na identyfikacji człowieka po strukturze naczyń krwionośnych palca. Jest bardzo popularna w Japonii. Hitachi rozwija ją od wielu lat. Obecnie nie wymaga stosowania specjalnych czytników. Więcej na ten temat w tekście Hitachi promuje swoją technologię biometrycznej identyfikacji. Nowy film uwydatniający zalety Finger VeinID w czasie pandemii.

Przeczytajcie także: Diners Club żegna się z polskimi klientami

Natomiast Bank Nowy to instytucja, która powstała po tzw. przymusowej restrukturyzacji PBS, przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wydzieloną część banku przejął jego konkurent – Neobank z Poznania. Aktualnie trwa przeniesienie produktów klientów byłego PBS do nowego systemu informatycznego. W wyniku tego procesu znikną nie tylko bankomaty biometryczne PBS, ale także jego dotychczasowy serwis transakcyjny oraz aplikacja mobilna. Więcej na ten temat w tekście Bank Nowy zamyka bankowość elektroniczną PBSBank24 i aplikację mobilną. Rezygnuje też z bankomatów biometrycznych.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies