Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy raport Netbank. Już 17,5 mln aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych

Z Netbanku wynika także, że na koniec I kw. banki z Polski miały blisko 40 mln umów umożliwiających dostęp do bankowości elektronicznej

Związek Banków Polskich opublikował kolejny raport Netbank, zawierający informacje o popularności bankowości internetowej i mobilnej w Polsce. Z dokumentu wynika m.in., że na koniec marca 2021 r. banki działające na polskim rynku miały blisko 40 mln umów umożliwiających dostęp do bankowości elektronicznej. W porównaniu z pierwszym kwartałem roku poprzedzającego oznacza to wzrost o prawie 4,4 proc.

Przeczytajcie także: Kraków wypowiada wojnę gapowiczom ze smartfonami

Z raportu można się także dowiedzieć, że liczba klientów indywidualnych, korzystających aktywnie (przynajmniej raz w miesiącu) z bankowych usług elektronicznych, przekroczyła w marcu 21,8 mln. To o ponad 9,3 proc. więcej niż w analogicznym kwartale 2021 roku. ZBP dodał, że w porównaniu z marcem 2021 roku średnia wartość przelewu klienta indywidualnego wzrosła o ponad 21 proc., ale średnia liczba tych przelewów spadła o przeszło 5,6 proc.

Nadal rośnie liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych. O ile w I kw. 2021 roku było ich ok. 14,55 mln, o tyle miniony kwartał zamknął się z wynikiem blisko 17,5 mln. Oznacza to wzrost o ponad 20 proc. Z raportu wynika też, że 57 proc. osób aktywnie korzystających z bankowości mobilnej (prawie 10 mln) to klienci "mobile only", czyli używający bankowości elektronicznej wyłącznie za pośrednictwem aplikacji. ZBP zwraca uwagę, że w stosunku do poprzednich kwartałów widoczny jest spadek dynamiki wzrostu liczby klientów segmentu "mobile only".

Przeczytajcie także: Za korzystanie z usług Curve trzeba będzie płacić więcej

W raporcie ZBP znalazły się także statystyki dotyczące korzystania z bankowości elektronicznej przez firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Na koniec marca liczba MŚP posiadających dostęp do bankowości internetowej wynosiła ponad 3,24 mln (spadek o 3 proc. w stosunku kwartalnym). Z podanej grupy blisko 2,26 mln małych i średnich firm aktywnie korzystało z tego rozwiązania w omawianym okresie (oznacza to spadek o ponad 5 proc. w porównaniu z IV kw. 2021 roku, ale już wzrost o ponad 8 proc. w odniesieniu do tego samego okresu rok wcześniej).

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies