Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander wierzy w otwartą bankowość: liczba użytkowników wzrosła półtora raza w ciągu kwartału

W związku z rosnącym zainteresowaniem Santander rozszerza funkcjonalność swojego agregatora rachunków bankowych

Santander poinformował o wydłużeniu listy banków, których rachunki można dodawać do agregatora, a następnie zlecać z nich przelewy. Do obecnych tam już wcześniej siedmiu instytucji dołączyła właśnie ósma, czyli Credit Agricole. Przelewy z kont prowadzonych przez ten bank można realizować zarówno w serwisie transakcyjnym jak i aplikacji mobilnej oferowanej przez Santandera. W jego agregatorze są już także: Alior, Millennium, BNP Paribas, ING, mBank, PKO BP i Pekao.

Przeczytajcie także: Już dziś premiera Mapy polskiego fintechu 2022

Dzięki usługom otwartej bankowości Santander open klienci mogą sprawdzać saldo i historię kont, które mają w różnych bankach oraz inicjować transakcje płatnicze przelewem krajowym (Elixir). Dodatkową korzyścią, jeśli klient wyrazi zgodę na przetwarzanie danych z innych banków, jest możliwość szybszego sprawdzenia zdolności kredytowej.

Przeczytajcie także: Santander wycofuje ze sprzedaży kartę kredytową 123

– Obserwujemy stały wzrost liczby klientów korzystających z Santander open - np. tylko na przestrzeni ostatniego kwartału o półtora raza więcej kwartał do kwartału. Przyszłość otwartej bankowości widzimy w dodatkowych funkcjach opartych o możliwości agregacji, dlatego wciąż intensywnie pracujemy nad rozbudową kolejnych usług otwartej bankowości – mówi Patrycja Rajczykowska-Strugalska, dyrektorka Biura Otwartej Bankowości w Santanderze.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies