Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Garmin Forerunner 955 Solar to kolejna propozycja dla biegaczy. Zegarek posiada funkcję Garmin Pay

Dzięki specjalnej soczewce baterię smartwatcha można ładować także podczas aktywności fizycznej

Garmin powiększył ofertę o kolejną pozycję dla biegaczy: model Forerunner 955 Solar. Jednym z atutów tego urządzenia jest soczewka Power Glass, wydłużająca żywotność baterii. Ta ostatnia jest ładowana energią słoneczną, także wtedy, gdy znajduje się na ręce użytkownika. Producent nie zapomniał też o płatnościach mobilnych – wśród przydatnych funkcji znaleźć można Garmin Pay.

Przeczytajcie także: Banki posiadają blisko 600 oddziałów bezgotówkowych

Zegarek wyposażono m.in. w kopertę 46,5 mm oraz 1,3-calowy wyświetlacz dotykowy (zastosowano także tradycyjne przyciski). Ten model Forerunnera waży 53 g i może działać do 20 dni w trybie zegarka oraz do 49 godzin w trybie GPS. Takie rezultaty uda się jednak osiągnąć, jeśli sprzęt będzie intensywnie używany przy słonecznej pogodzie. Smartwatch kosztuje niespełna 650 euro (blisko 3 tys. zł), ale przewidziano też wersję bez wspomnianej soczewki – wówczas koszt zakupu spada o 100 euro.

Model Forerunner 955 Solar posiada wgrane mapy i dostęp do kilku systemów nawigacji satelitarnej. Użytkownik może wyszukiwać trasy w aplikacji Garmina lub samodzielnie je tworzyć. Funkcja PacePro pomaga utrzymać tempo podczas biegu, a plany treningowe pomogą przygotować się do biegów na różnych dystansach. Urządzenie monitoruje tętno, poziom natlenienia krwi, ale też jakość snu czy cykl menstruacyjny.

Przeczytajcie także: Do marketów trafiła odświeżona wersja aplikacji mObywatel

Aplikacje sportowe przydadzą się nie tylko biegaczom, ale też fanom jazdy na rowerze, pływania czy gry w golfa. Na zegarek trafiają oczywiście powiadomienia z telefonu (zarówno z Androida, jak i iOS), użytkownik może też pobierać utwory oraz listy odtwarzania z popularnych serwisów streamingowych. Sprzęt posiada również funkcje wzywania pomocy, jeśli wykryje wypadek. W takiej sytuacji prześle informacje o lokalizacji użytkownika do kontaktów alarmowych.

Forerunner 955 Solar to kolejna w ostatnim czasie nowość dla biegaczy. Wcześniej Garmin poszerzył ofertę o urządzenia Forerunner 255

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies