Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa podniosła limit wypłat w ramach cash back

Teraz można wypłacić w sklepie nawet 300 zł

Usługa cash back polega na możliwości podjęcia gotówki z kasy sklepowej przy okazji dokonywania płatności kartą za zakupy. W Polsce jest dostępna od 2006 roku. Do niedawna dzięki niej można było wypłacać kwoty do 200 zł. Jednak w ubiegłym roku MasterCard podniósł limit do 300 zł. Teraz w jego ślady poszła Visa.

Przeczytaj także: Euro Bank udostępnił aplikację na system Windows Phone

Gdy MasterCard zmieniał zasady cash backu argumentował, że to wynik analiz przeprowadzonych na jego zlecenie. Okazało się, że klienci oczekują możliwości podejmowania wyższych kwot niż 200 zł. Należało się spodziewać, że po zmianie warunków przez MasterCarda podobnie zrobi także Visa. Tak też się stało. – W odpowiedzi na sygnały ze strony banków członkowskich o potrzebie zwiększenia wysokości jednorazowego limitu usługi cash back, w marcu 2014 r. podjęta została decyzja o podniesieniu tego limitu do 300 zł. Zmiana została wprowadzona w życie pod koniec ubiegłego roku – poinformowało biuro prasowe w odpowiedzi na pytanie o motywy decyzji.

Przeczytaj także: System Blik ma już pół miliona klientów. Znamy pierwsze statystyki

Ze statystyk Narodowego Banku Polskiego wynika, że w ostatnim czasie popularność cash backu w Polsce znacznie wzrosła. W III kw. ubiegłego roku (to najświeższe dane jakie są) klienci wykonali 1,33 mln transakcji tego rodzaju. To wzrost o 16 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Analitycy NBP wskazują, że to zasługa zwiększenia liczby punktów handlowych oferujących cash back. Na koniec września ub. roku było ich ponad 60 tys., czyli o 7 tys. więcej niż na koniec czerwca. Do wzrostu popularności usługi przyczyniła się również akcja promocyjna „Płać kartą i wypłacaj” prowadzona przez MasterCarda.

Przeczytaj także: Raiffeisen Polbank już w marcu udostępni cyfrowy portfel V.me

Rozwojowi usługi cash back w Polsce poświęcona będzie XXVI sesja konferencji z cyklu: „Polskie karty i systemy”, która odbędzie 12 marca w Polonia Palace Hotel w Warszawie. Cashless.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies