Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pół miliona klientów Blika

Mamy pierwsze statystyki nowego systemu płatności mobilnych

Spółka Polski Standard Płatności, operator systemu płatności mobilnych Blik, podała pierwsze statystyki na jego temat. System ma już pół miliona klientów. To osoby, które zaktualizowały aplikacje mobilne swoich banków i zyskały możliwość korzystania z nowego rozwiązania. Niestety PSP nie podaje, ile operacji wykonano za pomocą kodów Blik, ani jaki udział w nich mają poszczególne rodzaje transakcji, czyli płatności bezgotówkowe, wypłaty z bankomatów czy zakupy e-commerce.

Moim zdaniem dopiero dane na temat transakcyjności Blika pozwolą realnie ocenić jego popularność. Fakt posiadania najnowszej wersji aplikacji mobilnej nie oznacza bowiem, że klient jest w ogóle świadomy posiadania modułu płatniczego Blik. Dane na temat transakcji mamy poznać w najbliższym czasie.

Przeczytaj także: Za kilka dni Raiffeisen Polbank udostępni cyfrowy portfel V.me

System płatności mobilnych Blik wystartował 9 lutego. Znalazł się w aplikacjach mobilnych Aliora, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, Millennium i PKO oraz dwóch marek należących do nich, czyli Inteligo i Orange Finanse. Wkrótce korzystać z niego będą mogli również klienci Getinu a jeszcze przed wakacjami także Euro Banku.

Przeczytaj także: Jest zgoda na wykorzystanie Express Elixira w Bliku

Użytkownicy nowego systemu mogą obecnie płacić przy jego pomocy w sklepach używających terminali płatniczych firmy eService, w bankomatach banków oferujących dziś Blika a także w niektórych sklepach internetowych. Wkrótce funkcjonalność systemu zostanie wzbogacona o szybkie płatności między użytkownikami natomiast sieć akceptacji zostanie powiększona o placówki z terminalami firmy First Data Polska a także o bankomaty sieci Planet Cash.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies