Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bankomaty Planet Cash dla Blika

IT Card, operator drugiej co do wielkości niezależnej sieci bankomatów w Polsce, podpisał umowę z Polskim Standardem Płatności

Z informacji uzyskanych od firmy IT Card wynika, że użytkownicy systemu płatności mobilnych Blik będą mogli korzystać z jej bankomatów oraz terminali płatniczych najpóźniej w czerwcu. Obecnie trwają prace związane z włączeniem do sieci akceptacji systemu Blik ponad tysiąca trzystu bankomatów oraz ponad dziesięciu tysięcy terminali oznaczonych logo Planet Cash.

Tymczasem nowy system płatności wystartuje 9 lutego. Pierwotnie planowano, że jego debiut nastąpi 26 stycznia. Opóźnienie jest spowodowane trudnościami we wdrożeniu rozwiązania w jednym z banków.

Początkowo z płatności mobilnych Blik będą mogli korzystać klienci nie sześciu, jak wcześniej podawano, a siedmiu banków. Oprócz Aliora, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, Millennium, mBanku i PKO BP także Orange Finanse, o czym Cashless.pl informował jako pierwszy.

Tuż po starcie Blik będzie umożliwiał płatności bezgotówkowe w placówkach handlowych wyposażonych w terminale płatnicze firmy eService oraz wypłaty z bankomatów. Najpierw będą to urządzenia banków, zaangażowanych w przedsięwzięcie, a więc BZ WBK, ING, Millennium i PKO BP, łącznie ok. 6 tys. maszyn. W korzystniejszej sytuacji znajdą się klienci tego ostatniego, którzy od samego początku otrzymają możliwość używania Blik także w bankomatach Euronetu. PKO już wcześniej podpisało bowiem umowę z tą firmą na wypłaty gotówkowe aplikacją mobilną. Władze PSP deklarują, że prowadzą rozmowy z Euronetem w sprawie włączenia do całej sieci akceptacji wszystkich jego urządzeń.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies