Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe funkcje w Sandbox Blockchain KIR-u. Zmiany ucieszą m.in. programistów

Podmioty zainteresowane udziałem w programie, mogą się do niego zgłaszać przez cały rok

Sandbox Blockchain doczekał się nowych funkcji, o czym informują twórcy piaskownicy. Do dyspozycji uczestników programu oddano przestrzeń wykorzystującą architekturę Hyperledger Fabric (HLF) w wersji 2.2. Podmioty biorące udział w programie będą mogły dostosować platformę do własnych potrzeb, rozszerzając ją o elementy sieci, pochodzące z ich własnej infrastruktury IT lub z chmury. Architektura HLF to projekt Open Source prowadzony przez Linux Foundation. Jest to modułowa struktura blockchain, stanowiąca standard korporacyjnych platform łańcuchów bloków.

Przeczytajcie także: GPW nawiązała współpracę z fintechem M-DAQ

W nowej wersji piaskownicy rozszerzono listę dostępnych języków programowania, które można wykorzystać do zbudowania tzw. smart kontraktu (to protokół przeznaczony do zawierania cyfrowych umów oraz ich automatycznej weryfikacji). Użytkownicy mogą teraz pracować w Go, JavaScript i Java. Ulepszono też interfejs administracyjno-testowy Sandboxa. W efekcie programistom łatwiej będzie śledzić i naprawiać błędy. Nowości na platformie obejmują również m.in. optymalizacje w zakresie zarządzania bazami danych, obrazami, cyklem życia chaincode’u, czy zapewnienie wydłużonego wsparcia od producenta dla oprogramowania w ramach licencji Long Term Support (LTS).

Przeczytajcie także: Payeye wprowadza aplikację 2.0 i zapowiada szereg nowości

Sandbox Blockchain to inicjatywa kilku firm. KIR, IBM i Chmura Krajowa odpowiadają za kwestie technologiczne, a PKO BP działa w roli akceleratora. Z kolei Fundacja FinTech Poland i KNF wspierają projekt w kwestiach związanych z regulacjami i otoczeniem prawnym. Funkcję koordynatora pełni Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium. Piaskownica umożliwia obniżenie kosztów na etapie rozwijania nowych pomysłów biznesowych. Projekt uruchomiono w listopadzie 2020 roku, a zainteresowane nim podmioty mogą się zgłaszać po wsparcie przez cały rok.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies