Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wypłaty gotówki przy pomocy portfeli Apple Pay i Google Pay. Można je realizować już w ponad 10,3 tys. bankomatów w Polsce

Na koniec marca na polskim rynku działało 20636 bankomatów, w tym ponad 10,3 tys. zbliżeniowych

Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że na koniec marca na polskim rynku działało 20636 bankomatów. To o 81 mniej niż w grudniu ubiegłego roku oraz o pond 500 mniej niż w marcu 2021 r. Przypomnę, że wówczas nad Wisłą funkcjonowało 21144 urządzeń. Najnowsze dane dowodzą, że długoterminowy trend stopniowego zmniejszania się sieci bankomatowej utrzymuje się.

Przeczytajcie także: Blik w systemie SWIFT

Podobnie jak w poprzednich okresach tak i w I kw. bieżącego roku pod względem liczby obsługiwanych bankomatów przodują sieci niezależne od banków, a więc Euronet oraz IT Card. Pierwsza z nich na koniec marca miała 6990 urządzeń a druga – 4168. Na kolejnych pozycjach znalazły się sieci bankowe, czyli PKO BP, BPS, Santandera, Pekao i SGB. Każda z nich liczyła więcej niż tysiąc bankomatów.

Przeczytajcie także: Aplikacja Biedronka będzie pozwalać na płatności

Cashless.pl zebrał też dane dotyczące bankomatów akceptujących Blika oraz transakcje zbliżeniowe przy pomocy takich rozwiązań jak np. Apple Pay czy Google Pay. Jak się okazuje, za pomocą Blika można wypłacać gotówkę z niemal 19,1 tys. urządzeń. Natomiast liczba bankomatów zbliżeniowych w marcu bieżącego roku po raz pierwszy przekroczyła poziom 10,3 tys. maszyn. Poniżej szczegółowe dane.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies