Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Odroczenie obowiązku integracji terminali z kasami fiskalnymi. Sejm przegłosował ustawę

Zgodnie z ustawą, która teraz trafi do Senatu, obowiązek integracji terminali z kasami zostanie przesunięty na 1 stycznia 2025 r.

Materializuje się powoli zapowiedziane kilka tygodni temu przez Ministerstwo Finansów odroczenie wejścia w życie obowiązku integracji terminali płatniczych z kasami fiskalnymi. – 28 kwietnia bieżącego roku Sejm przyjął ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową, w której zawarta jest regulacja w zakresie odroczenia tego obowiązku na dzień 1 stycznia 2025 r. Ustawa ta trafi teraz pod obrady Senatu – poinformowało serwis cashless.pl biuro prasowe resortu finansów.

Przeczytajcie także: Wypracowano kmpromis ws. integracji kas i terminali

Przypomnę, że w ramach wciąż funkcjonujących przepisów obowiązek ma wejść w życie 1 lipca bieżącego roku. Za brak integracji POS-a z kasą grozi też grzywna w wysokości 5 tys. zł. Przepisy takie wprowadzono przy okazji implementacji niesławnego programu PiS-u Polski Ład. Integracja ma na celu walkę z szarą strefą.

Jednak już w ubiegłym roku część operatorów terminali podniosła, że sprostanie nowym wymogom w przewidzianym pierwotnie terminie będzie trudne. Przede wszystkim dlatego, że duża część urządzeń pracujących dziś u akceptantów nie pozwala na integrację z kasami fiskalnymi, a ich szybka wymiana może być utrudniona ze względu na braki nowego sprzętu na rynku. To jeszcze efekt przerwanych łańcuchów dostaw, co zostało spowodowane przez pandemię koronawirusa.

Przeczytajcie także: MF odroczny obowiązek integracji kas i terminali

Już na początku bieżącego roku stało się jasne, że integracja musi zostać odłożona w czasie. Kompromis w tej sprawie miał zostać wypracowany w lutym, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w tekście Jest kompromis ws. okresu przejściowego na integrację terminali z kasami. Czy dymisja Kościńskiego udaremni porozumienie? Następnie w połowie marca na stronie resortu finansów pojawił się komunikat, z którego wynikało, że wdrożenie obowiązku integracji zostanie przesunięte na 2025 r. Pisaliśmy o tym w tekście Już oficjalnie: obowiązek integracji kas fiskalnych z terminalami płatniczymi zostanie odroczony do 2025 r.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies