Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nadciąga długi weekend majowy. KIR radzi zaplanować przelewy z wyprzedzeniem

Instytucja przypomina, że system Express Elixir działa bez przerw przez cały rok

Przed nami długi majowy weekend, którego zwieńczeniem będzie 3 maja – dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to przerwę w funkcjonowaniu systemu Elixir. Krajowa Izba Rozliczeniowa radzi, by płatności zaplanować i zlecić z odpowiednim wyprzedzeniem. Alternatywnie można skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir.

Przeczytajcie także: W ofercie Revoluta mogą się pojawić kredyty hipoteczne

KIR przypomina, że rozliczenia w systemie Elixir realizowane są w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze, w godzinach: 9.30, 13.30 oraz 16.00. Odstępstwem od tego standardu są weekendy i właśnie dni ustawowo wolne od pracy. Podstawowy system KIR będzie normalnie pracował do najbliższego piątku (29 kwietnia). Rozliczenia będą też realizowane w poniedziałek, 2 maja. Sesje rozliczeniowe nie będą się odbywać we wtorek, 3 maja. Od 4 maja system będzie już działał w zwykłym trybie.

Przeczytajcie także: Pekao zapowiada zmiany w PeoPay

Warto pamiętać, że do dyspozycji klientów banków będzie Express Elixir, który działa przez cały rok, w weekendy i święta. Należy jednak mieć na uwadze, że realizacja przelewu natychmiastowego uwarunkowana jest dostępnością banku nadawcy i odbiorcy w danym momencie, a ta może być ograniczona, np. z uwagi na przerwy konserwacyjne. Informacje o dostępności poszczególnych banków są aktualizowane pod tym adresem.

Co z rozwiązaniem Euro Elixir? System rozliczający przelewy w unijnej walucie będzie funkcjonował bez zmian, także 3 maja. Dzień ten nie jest wolny dla europejskich rozliczeń w euro i zostanie przeprowadzonych 6 sesji rozliczeniowych.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies