Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatność za bilet staje się jeszcze prostsza. Zobaczcie nową aplikację CallPay Kolej

Za cenę pewnego ryzyka dostajecie narzędzie, które pozwoli Wam kupować bilet na pociąg Przewozów Regionalnych jednym dotknięciem wyświetlacza smartfona

CallPay Kolej to aplikacja mobilna, za pomocą której można kupować bilety kolejowe na trasach obsługiwanych przez spółkę Przewozy Regionalne. Do niedawna była to jedyna apka umożliwiająca opłacanie przejazdów tymi pociągami. Miała jednak pewną wadę – jedyną, akceptowalną metodą płatności była karta bankowa, obsługiwana w ramach portfela MasterCard Mobile. To znacznie ograniczało grupę odbiorców. Ale teraz to już nieaktualne.

Wczoraj pojawiła się aktualizacja aplikacji CallPay Kolej, która rozszerza listę metod płatności i znacznie upraszcza proces transakcji. Teraz można płacić kartami dwóch najważniejszych organizacji płatniczych, a więc mastercardem i visą, pay by linkiem, Blikiem oraz portfelem MasterPass. Przy tym aby korzystać z apki, nie trzeba zakładać dodatkowego konta, wymyślać haseł itd. Wystarczy zainstalować oprogramowanie i jednorazowo podać podstawowe dane jak imię i nazwisko oraz serię i numer dowodu osobistego.

Przeczytajcie także: Przelew na telefon Blikiem można odbierać tylko w jednym banku

Z informacji przekazanych mi przez operatora aplikacji wynika, że teraz najłatwiejszym sposobem zapłaty za bilet będzie skorzystanie z dowolnej karty płatniczej. Wystarczy raz wpisać jej dane wraz z numerem autoryzacyjnym z rewersu karty, by w przyszłości móc kupować bilety jednym kliknięciem – aplikacja zapamięta wszystkie dane, łącznie z numerem CVV2/CVC2. To oczywiście pewne ryzyko aczkolwiek minimalizowane tym, że smartfon macie cały czas przy sobie i jego kradzież od razu zauważycie. Większym niebezpieczeństwem może być jakaś próba kradzieży zapisanych danych przez złośliwe oprogramowanie. Nie wiem, czy jest to możliwe. Z opcji zapamiętywania użytkownik może oczywiście zrezygnować.

zrzut callpay 1

Natomiast za pomocą jednego dotknięcia wyświetlacza użytkownicy CallPay Kolej mogą płacić MasterPassem. Dotyczy to rzecz jasna tych, którzy są zarejestrowani w tej usłudze. Nieco więcej zachodu trzeba za to, by płacić za pomocą pay by linka. W trakcie procesu płatności należy bowiem zalogować się do własnego banku i potwierdzić płatność hasłem jednorazowym, wprowadzanym np. z SMS-a od banku. Użytkownicy mogą jednak zezwolić aplikacji na zapamiętanie danych logowania do banku a posiadacze smartfonów z Androidem – dodatkowo mogą wybrać funkcję pozwalającą na automatyczne przepisanie hasła z SMS-a.

Przeczytajcie także: Usługi bankowe drożeją? Nic z tych rzeczy...

Najmniej wygodnym sposobem płatności jest natomiast Blik. Przeprowadzając transakcję w aplikacji CallPay Kolej należy bowiem uruchomić apkę swojego banku, wygenerować kod Blik, zapamiętać go a następnie wpisać w aplikacji CallPay Kolej. Na razie to słabe. Ale uważni czytelnicy Cashless wiedzą, że wkrótce pojawi się nowy sposób płatności Blikiem w środowisku mobilnym. Pisałem o tym tutaj.

Sprzedaż biletów kolejowych dla operatorów płatności zdalnych staje się ważną a może nawet najważniejszą częścią ich biznesu. Bilety kolejowe z założenia kosztują więcej niż miejskie więc pozwalają na generowanie wyższych prowizji. Najważniejsi operatorzy aplikacji do płatności zdalnych mocno rozwijają tę funkcję. Mam na myśli choćby największego gracza na naszym rynku, a więc spółkę SkyCash. W jej aplikacji również możecie kupować bilety Przewozów Regionalnych oraz kilku innych przewoźników. SkyCash umożliwia też opcję automatycznego przepisania hasła jednorazowego z SMS-a.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies