Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jarosław Matusiewicz odchodzi z zarządu Uniqi. Rok po fuzji "jego misja dobiegła końca"

Matusiewicz był związany z Uniqą od kilkunastu lat, w latach 2017-2021 zasiadał w fotelu prezesa

Jarosław Matusiewicz odchodzi ze stanowiska wiceprezesa Uniqi. Z grupą był związany od 2006 r., w tym w latach 2017-2021 w roli prezesa.

Przeczytajcie także: Uniqa automatycznie wyceni szkody osobowe

Jarosław Matusiewicz jest ubezpieczeniowcem z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem. Zaczynał w PZU, gdzie przechodził przez kolejne szczeble kariery, szczególnie specjalizując się w likwidacji szkód. W grupie Uniqa odpowiadał przez kilka lat za program rozwoju procesów szkodowych na poziomie międzynarodowym, a z kolei w Polsce pełnił m.in. funkcję dyrektora zarządzającego ds. likwidacji szkód, a potem członka zarządu i finalnie prezesa.

Stery w firmie oddał w zeszłym roku w ręce Marcina Nedwidka, członka zarządu Axy. Przetasowanie wiązało się z fuzją Uniqi z przejmowaną Axą. Po połączeniu firm Jarosław Matusiewicz pozostał w sześcioosobowym zarządzie w roli wiceprezesa, odpowiedzialnego za transformację kultury, HR, markę i komunikację. Jak komentuje, rok po fuzji jego misja dobiegła końca.

Przeczytajcie także: Zmiany w zarządzie Europy

Menedżer pozostanie w firmie jeszcze przez kilka miesięcy, w roli doradcy zarządu, aby dokończyć przekazywanie swoich dotychczasowych zadań. Zarządzanie HR, kulturą organizacyjną i komunikacją przejmie od niego Piotr Lipa, dyrektor zarządzający w Pionie pracowników. Odpowiedzialność za markę spadnie z kolei na Mariusza Wójcika, obecnego członka zarządu ds. bancassurance i programów partnerskich.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: LUDZIE, UNIQA

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies