Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Komisja Europejska tworzy Europejską mapę fintechu. Zgłoście swoją firmę

W wyeksponowanie Polski na Europejskiej mapie fintechu zaangażowały się serwis cashless.pl oraz fundacja Fintech Poland

Serwis cashless.pl już od kilku lat przygotowuje Mapę polskiego fintechu. Prace nad jej tegoroczną edycją właśnie trwają – zgłoszenia przyjmujemy do końca marca pod adresem kontakt@cashless.pl.

Przeczytajcie także: Trwają prace nad Mapą polskiego fintechu 2022

Tymczasem Komisja Europejska podjęła się budowy Europejskiej mapy fintechu. Serwis cashless.pl, jako autor polskiej wersji, oraz fundacja Fintech Poland, zaangażowały się w odpowiednie wyeksponowanie w tym projekcie Polski. Zachęcamy wszystkie firmy działające w branży fintech do zgłoszenia się także do Europejskiej mapy fintechu. Wystarczy wypełnić prostą ankietę, zawierającą pytania o kilka podstawowych danych. Ankieta dostępna jest tutaj.

Dane wprowadzone w ankiecie zostaną udostępnione Komisji Europejskiej. Następnie zostaną umieszczone na interaktywnej mapie (adres docelowy to: digital-finance-platform.ec.europa.eu). Uczestnictwo w projekcie pomoże efektywniej dotrzeć do partnerów i klientów w całej Europie. Ankietę należy wypełnić do 4 kwietnia 2022 r.

Przeczytajcie także: NBP buduje nowy serwis informacyjny

Budowana przez KE Europejska mapa fintechu jest elementem większego projektu, zapowiedzianego w Strategii Cyfrowych Finansów (Digital Finance Strategy) w 2020 r. KE zobowiązała się wówczas do ustanowienia, w ścisłej współpracy z europejskimi urzędami nadzoru, nowej platformy służącej łączeniu zainteresowanych stron z sektora finansów cyfrowych i organów publicznych w całej UE.

Fot. raisin.co.uk

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies