Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sieć sklepów 7-Eleven testuje kolejne rozwiązanie płatnicze. Wykorzystano w nim hologramy

Nowe narzędzie ma m.in. poprawić higienę podczas zakupów w często uczęszczanych placówkach

Międzynarodowa sieć sklepów 7-Eleven testuje w kilku swoich tokijskich placówkach nowe bezdotykowe rozwiązanie płatnicze: ekran holograficzny. System o nazwie Digi POS opracowała m.in. firma Toshiba, o czym informuje serwis Finextra. Klient wciąż odnosi wrażenie, że dotyka symboli na wyświetlaczu, ale w rzeczywistości wykonuje ruchy w powietrzu, a odpowiednie sensory analizują wydawane w ten sposób komendy.

Przeczytajcie także: Allegro uniezależnia się od dostawców płatności

Jaki jest cel wprowadzania takiej innowacji? Chodzi przede wszystkim o względy higieniczne, które zyskały na znaczeniu w czasie pandemii. Kasa samoobsługowa w popularnym sklepie jest używana przez liczną grupę klientów, a interakcja z hologramem sprawia, że urządzenie nie musi być przez wszystkich dotykane. Kolejnym plusem ma być oszczędność miejsca, która w sklepach typu convenience ma spore znaczenie – zdobyta w ten sposób przestrzeń może być zajęta przez produkty.

Przeczytajcie także: Niemieccy prokuratorzy postawili zarzuty byłemu prezesowi Wirecard

Kasy z holograficznym ekranem przewidują jedynie płatności bezgotówkowe: kartą albo telefonem czy zegarkiem. Warto podkreślić, że rozwiązanie wciąż wymaga zeskanowania produktów przed płaceniem. Stawia to innowacyjność całego projektu pod znakiem zapytania – na znaczeniu zyskują przecież rozwiązania, w których klient po prostu bierze produkt z półki i wychodzi ze sklepu. Trzeba też mieć na uwadze, że narzędzia holograficzne nie są totalną nowością, ale wciąż nie zdołały się przebić na rynku. Możliwe, że podobny los czeka pomysł testowany obecnie w Japonii.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies