Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao rozszerza dostęp do open bankingu. Klienci mogą dodawać konta już z 11 instytucji

Pekao wykorzystuje też otwartą bankowość w procesie udzielania pożyczki gotówkowej, limitu pożyczki w koncie oraz karty kredytowej

Bank Pekao poinformował, że w ramach otwartej bankowości jego klienci mogą dodawać do swojego serwisu transakcyjnego rachunki z już 11 innych banków. Wśród nich są PKO BP wraz z Inteligo, Santander, BNP Paribas, mBank, Getin, ING, Alior, Credit Agricole, Millennium i Bank Pocztowy. Klienci Pekao mogą też realizować za pośrednictwem systemu tego banku przelewy z dziewięciu instytucji, w tym: PKO BP z Inteligo, Santandera, mBanku, BNP Paribas, Getinu, ING, Aliora i Millennium.

Przeczytajcie także: Pekao umożliwia zakładanie rachunków przez aplikację mObywatel

Pekao wykorzystuje już także open banking w procesie kredytowym, co upraszcza ubieganie się o finansowanie. Wystarczy, że klient za pośrednictwem bankowości elektronicznej Pekao24 lub w aplikacji mobilnej PeoPay wyrazi zgodę na pobranie historii rachunku z innego banku bezpośrednio do procesu kredytowego. Dzięki temu klient, który wnioskuje o kredyt w Pekao, a jednocześnie dochody otrzymuje na rachunek w innym banku, nie musi dostarczać historii rachunku w formie papierowej.

– Dzięki otwartej bankowości klienci zyskali możliwość zarządzania kontami z różnych banków w jednym serwisie, a dodatkowo mogą liczyć na uproszczenie procesu kredytowego. Ta usługa otwiera nowe możliwości szczególnie dla klientów, którzy dopiero rozpoczynają współpracę z Pekao lub współpracują z kilkoma bankami. Teraz możemy uprościć proces i skrócić do minimum czas udzielenia pożyczki – mówi Piotr Gołąb, dyrektor departamentu produktów kredytowych klienta indywidualnego w Pekao.

Przeczytajcie także: PeoPay już umożliwia płatności za parkowanie

Otwarta bankowość to idea wprowadzona przez unijną dyrektywę PSD II. Na jej podstawie tzw. podmioty trzecie, a więc np. fintechy, ale także same banki, mogą zyskać dostęp, za zgodą klienta, do jego danych na rachunkach w innych bankach. W ramach open bankingu można oferować m.in. agregatory rachunków, umożliwiające zarządzanie w jednym miejscu kontami z wielu instytucji, płatności czy analizę historii transakcji w procesie kredytowym. Usługi z zakresu otwartej bankowości oferuje w Polsce już wiele banków. Oprócz Pekao także m.in. mBank, Santander, Millennium, ING czy PKO BP. Pekao chwali się, że jako pierwszy w Polsce umożliwił w ramach open bankingu zlecanie za pośrednictwem swojego serwisu przelewów zagranicznych z rachunków w innych bankach.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies