Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe ułatwienie w Pekao. Bank umożliwia zakładanie rachunków przy pomocy aplikacji mObywatel

Użycie mObywatela podczas zakładania konta w Pekao pozwala wyeliminować procedurę związaną z przesyłaniem fotografii dowodu osobistego

Bank Pekao poinformował o wdrożeniu nowego ułatwienia dla klientów zakładających zdalnie rachunki. Od teraz w procesie tym można skorzystać z aplikacji mObywatel, będącej elektronicznym portfelem na dokumenty. W dalszym ciągu bank wymaga wykonania selfie dla potwierdzenia tożsamości, ale zamiast przesyłać zdjęcie dowodu osobistego albo pobierać dane z tzw. warstwy elektronicznej dokumentu wystarczy wykorzystać te z apki mObywatel.

Przeczytajcie także: Nowe funkcje płatnicze w aplikacji PeoPay

Jak to działa w praktyce? Najpierw trzeba zainstalować aplikację PeoPay i wybrać opcję "Zostań klientem Pekao". Następnie należy skopiować wygenerowany w PeoPay kod do weryfikacji, zalogować się do mObywatela i wybrać opcję przekaż dane instytucji bądź firmie. Później należy wkleić kod oraz potwierdzić przekazanie informacji do Pekao. Wszystkie niezbędne dane klienta potrzebne do otwarcia rachunku zostaną przekazane do banku automatycznie. Następnie aplikacja poprosi klienta o selfie. Po uzupełnieniu danych, klient zatwierdza umowę kodem przesłanym w SMS, po czym ustala numer PIN do logowania w aplikacji PeoPay.

– Jednym z filarów strategii banku Pekao jest zapewnienie klientom prostego i bezpiecznego bankowania. Dlatego cały czas poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam zrealizować ten cel. Kolejnym z nich jest umożliwienie zakładania konta w naszym banku przy pomocy aplikacji mObywatel – mówi Wojciech Werochowski, wiceprezes, nadzorujący pion bankowości detalicznej.

Warto pamiętać, że rachunki otwierane na odległość mają swoje ograniczenia. Na przykład nie pozwalają na dostęp do Profilu Zaufanego. Niemniej pełną funkcjonalność konta można aktywować odwiedzając przy okazji oddział banku i potwierdzając swoją tożsamość osobiście.

Przeczytajcie także: Pekao zachęca do uczestnictwa w Bezcennych Chwilach

Co ciekawe Pekao w ubiegłym roku umożliwił zakładanie konta na selfie przy użyciu e-dowodu. Natomiast drugim procesem, w którym klienci Pekao będą mogli wykorzystać aplikację mObywatel będzie zdalne zawarcie umowy o korzystanie z bankowości elektronicznej, jeśli do tej pory jej nie posiadali. W tym przypadku zawieranie umowy przebiega w ten sam sposób, co przy zakładaniu konta na selfie. To umożliwi klientom korzystanie z aplikacji PeoPay i serwisu internetowego Pekao24 bez konieczności wizyty w oddziale.

Aplikacja mObywatel to elektroniczny portfel na dokumenty. Można w niej znaleźć m.in. dane z dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego auta czy legitymacji szkolnej albo studenckiej. Od niedawna apka umożliwia też przechowywanie elektronicznych recept czy certyfikatu potwierdzającego szczepienie przeciwko COVID.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies