Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank przypomina, że właśnie wchodzą w życie podwyżki prowizji wprowadzone przez... spadek stóp procentowych

Zmiany opłat, które wchodzą w życie 1 marca bieżącego roku, mBank zapowiedział ponad rok temu, gdy w trakcie walki z pandemią stopy procentowe obniżono niemal do zera

mBank przypomniał dziś swoim klientom, że 1 marca bieżącego roku wejdą w życie zmiany w cenniku zapowiedziane jeszcze w grudniu 2020 r. Zmiany dotyczą m.in. podniesienia opłat za korzystanie z wielu kart kredytowych oraz zmiany zasad zwolnienia z uiszczania prowizji. Zamiast stosowanych do tej pory limitów na wykonanie określonej liczby transakcji stosowane będą limity wartościowe. Szczegółowe informacje, dotyczące konkretnych rodzajów kredytówek można znaleźć tutaj.

Przeczytajcie także: mBank udostępni w aplikacji bilety i parkingi

W grudniu 2020 r. ogłoszono też zmiany w cenniku dla kart debetowych, które weszły w życie 1 marca 2021 r. Mowa np. o podwyższeniu do 10 zł opłaty za kartę debetową wydaną do rachunków eKonto standard, eKonto, eKonto plus i eKonta m, nowym warunku zwalniającym z opłaty za korzystanie z karty do eKonta osobistego, wprowadzeniu prowizji w wysokości 0,5 proc., min. 5 zł za korzystanie z bankomatów Euronetu itd.

Przeczytajcie także: mBank podnosi opłaty i prowizje przez stopy procentowe

Ciekawostką może być jednak fakt, że podwyżki opłat zapowiedziane w grudniu 2020 r. mBank motywował m.in. zaordynowaną przez Radę Polityki Pieniężnej serią obniżek stóp procentowych. Przypomnę, że był to pierwszy rok pandemii koronawirusa, w trakcie którego stopy procentowe spadły w Polsce niemal do zera. Argumentacja ta wygląda jednak nieco zabawnie dzisiaj, gdy stopy procentowe znów idą w górę. Czy, jeśli argumentacja z grudnia 2020 r. była szczera, mBank nie powinien za chwilę ogłosić obniżek prowizji?

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies