Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao poprawia funkcjonalność serwisu dla firm. W systemie SWIFT GPI realizuje przelewy w 16 walutach

SWIFT GPI to system do realizacji międzynarodowych przelewów ekspresowych, przeznaczony przede wszystkim dla klientów firmowych

Pekao poinformował, że uzupełnił listę walut, w których można realizować przelewy ekspresowe w systemie SWIFT GPI. Do tej grupy trafiły: dolar kanadyjski, turecka lira, rumuński lej, rosyjski rubel, bułgarski lew oraz chorwacka kuna. Wcześniej w trybie ekspres dostępne były m.in. dolar amerykański, euro, frank szwajcarski, funt czy czeska korona. Obecnie lista liczy 16 pozycji.

Przeczytajcie także: Kryptogiełda Binance z funduszem o wartości 1 mld dolarów

SWIFT GPI to system umożliwiający szybkie przesyłanie pieniędzy w różnych walutach pomiędzy rachunkami prowadzonymi przez banki w różnych krajach. Rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla klientów korporacyjnych. Jako pierwszy na polskim rynku przelewy w systemie SWIFT GPI zaoferował swoim klientom korporacyjnym Santander (jeszcze jako BZ WBK, miało to miejsce w lipcu 2018 roku). Z czasem rozwiązanie trafiło też do oferty PKO BP czy ING. Na wprowadzenie tego standardu decydowały się także fintechy – w 2018 roku zrobił to Ebury, realizujący międzynarodowe transfery klientów firmowych.

Przeczytajcie także: Współtwórca eDO App przeszedł do fintechu

Przy okazji komunikatu o rozszerzeniu listy walut dostępnych dla użytkowników SWIFT GPI, Pekao pochwalił się, że w ubiegłym roku przetworzył ponad 7,6 mln płatności zagranicznych i walutowych (zarówno wychodzących, jak i przychodzących). Dało to bankowi ponad 16-proc. udział w polskim rynku płatności zagranicznych w systemie SWIFT.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies