Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wreszcie jest sposób na zniszczone wyświetlacze terminali POS

Nowa lokalizacja czujników zbliżeniowych będzie wymagać jednak zmiany przyzwyczajeń użytkowników kart

Zniszczone wyświetlacze to mankament większości terminali czy padów bezstykowych funkcjonujących w polskich sklepach. Wyświetlacze urządzeń, obsługujących dziesiątki, setki czy nawet tysiące płatności zbliżeniowych dziennie, są podatne na zarysowania i matowienie. Dotykane kartami klientów ulegają degradacji. Na przykład w niektórych sklepach Biedronki przyciągających szczególnie dużo klientów, już po roku od instalacji terminali odczytanie kwoty rachunku zaczyna sprawiać kłopoty.

Przeczytajcie także: Tak będą wyglądać terminale płatnicze nowej generacji

A producenci terminali nie mogą sobie z tym problemem skutecznie poradzić. Nie pomogło zwiększenie twardości plastiku zastosowanego do produkcji czy przeprojektowanie urządzeń tak, by szybka wyświetlacza znajdowała się w zagłębieniu, dzięki czemu płatność nie wymaga od klientów położenia karty na terminalu.

Teraz jest kolejny pomysł. Ingenico, jeden z największych dostawców tych urządzeń na polskim rynku, zaczyna wprowadzać nową generację swoich produktów o nazwie Telium Tetra. Jedną z ich charakterystycznych cech jest umiejscowienie czytnika bezstykowego. Został zlokalizowany nie za szybką wyświetlacza, tylko ponad nią. W rezultacie klienci zbliżając kartę nie będą wpływali na degradację wyświetlacza.

telium tetra

Niestety, nowa konstrukcja urządzeń będzie wymagała od klientów zmiany przyzwyczajeń. Dziś większość z nich odruchowo przykłada kartę zbliżeniową do wyświetlacza. W przypadku takiej próby płatności na nowym urządzeniu nie dojdzie ona do skutku. Klienci będą musieli nauczyć się przykładać kartę do górnej krawędzi terminala.

Przeczytajcie także: Pod względem nasycenia rynku terminalami bezstykowymi wyprzedzamy całą Europę

Natomiast urządzenia z serii Telium Tetra mają jeszcze parę innych ciekawych cech, które w opinii Ingenico sprawiają, że można mówić o nich "smartterminale". Firma wprowadzając je na rynek chce jednocześnie stworzyć otwarty system operacyjny, który pozwoli instalować na urządzeniach dowolne aplikacje, trochę podobnie jak na smartfonach. Oprogramowanie ma korzystać z HTML5.

Fot. Visa

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies