Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior rozszerza usługę tokenizacji kart. Smartfonem lub zegarkiem można płacić w kilka minut od zamówienia plastiku

Klient szybko uzyska dostęp do danych karty i będzie mógł ją dodać do wybranej metody płatności – np. Google Pay lub Apple Pay

Alior poinformował o rozszerzeniu zasięgu usługi natychmiastowej tokenizacji kart. Bank udostępni ją także klientom indywidualnym oraz mikrofirmom. W efekcie możliwe będzie szybkie poznanie danych instrumentu i płacenie z pomocą smartfona czy smartwatcha już kilka minut po zamówieniu plastiku.

Przeczytajcie także: PKO BP proponuje odroczenie płatności za ubezpieczenie

Aby skorzystać z nowego rozwiązania, klient indywidualny lub przedsiębiorca musi złożyć wniosek o kartę debetową lub kredytową. Może to zrobić za pośrednictwem Alior Mobile lub Alior Online, ale też w placówce banku. Już w kolejnym kroku po zawarciu umowy możliwe jest dodanie w apce wirtualnego odpowiednika karty do wybranego systemu płatności: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay lub SwatchPay.

Przeczytajcie także: Aion Bank zaprzestał udzielania kredytów, rezygnuje z kont dla firm

Bank przypomina, że opisywane rozwiązanie udostępnił już wcześniej klientom z sektora dużych firm oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Od teraz mogą z niego korzystać wszystkie firmy współpracujące z Aliorem. Usługa sprawia, że transakcje kartą można realizować bez posiadania jej w formie fizycznej. Jednak plastik i tak zostanie dostarczony na adres korespondencyjny – nie zmieni tego dodanie wirtualnej karty do systemów płatności mobilnych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies