Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Słabsze statystyki systemu Ognivo. W poprzednim kwartale do zmiany banku skorzystało z niego ok. 4 tys. osób

Liczba przenoszących konto przez Ognivo spada od dłuższego czasu

KIR podał statystyki systemu Ognivo za ostatni kwartał 2021 roku. Wynika z nich m.in., że w okresie październik-grudzień na przeniesienie rachunku bankowego przy pomocy tego rozwiązania zdecydowało się niespełna 4 tys. osób (3921). To wynik zbliżony do tych notowanych w kwartałach poprzedzających. Jednocześnie jest on jednak słabszy od danych zanotowanych w analogicznym okresie 2020 roku, kiedy z systemu skorzystano 6435 razy.

Przeczytajcie także: Santander ostrzega przed nową falą oszustw

Najwięcej wniosków o przeniesienie rachunku w poprzednim kwartale wpłynęło w listopadzie (ponad 1,4 tys.). KIR doprecyzował, że w ostatnich trzech miesiącach ponad 99 proc. wnioskujących (3885 osób) o zmianę rachunku zdecydowało się także na zamknięcie dotychczasowego konta. Z kolei z opcji przeniesienia salda skorzystało ponad 96 proc. wnioskujących (3771 osób). O przeniesienie zleceń stałych wystąpiło 590 osób, natomiast o przeniesienie poleceń zapłaty 404 klientów.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności chwalą się, że obsługują już 200 tys. terminali

Ognivo to system KIR wykorzystywany do wymiany informacji pomiędzy bankami i innymi uprawnionymi podmiotami (ZUS, Poczta Polska, urzędy skarbowe, urzędy miast). Służy on m.in. do przenoszenia kont. W tym celu należy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. W taki sam sposób można równocześnie złożyć wniosek o zamknięcie dotychczasowego konta osobistego. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, do którego klient chce się przenieść. Cały proces zajmuje kilka dni i nie wymaga udziału klienta.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies