Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W III kw. na smartfonach wykonano już niemal 300 mln przelewów. To więcej niż połowa wszystkich transakcji realizowanych w systemie Elixir

Najwięcej przelewów z wykorzystaniem urządzeń mobilnych zlecają klienci ING

Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że klienci dziesięciu największych banków w Polsce w okresie lipiec-wrzesień 2021 r. wykonali za pomocą urządzeń mobilnych 297,5 mln różnego rodzaju przelewów. To o ok. 12 mln więcej niż kwartał wcześniej oraz o ponad 46 mln więcej niż w I kw. bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Przelewy P2P Blikiem już dostępne w BPS

Bankiem, którego klienci zlecają najwięcej przelewów za pośrednictwem urządzeń mobilnych, jest ING. W ubiegłym kwartale zrealizowano tu w ten sposób ponad 64 mln transakcji. W czołówce są jeszcze inne, duże instytucje, jak mBank, PKO BP, Santander i Millennium.

Ciekawie wygląda porównanie zebranych przez cashless.pl danych ze statystykami Elixira, zarządzanego przez KIR podstawowego systemu do obsługi przelewów międzybankowych. KIR podaje, że w III kw. 2021 r. przez Elixir przeszło ponad 519 mln przelewów. Czyli klienci banków na urządzeniach mobilnych zlecają więcej niż połowę transakcji obsługiwanych przez Elixir.

Przeczytajcie także: Rosną statystyki systemów KIR-u

Trzeba jednak pamiętać, że to daleko idące uproszczenie. Prezentowane przez cashless.pl dane obejmują bowiem także przelewy wewnętrzne oraz realizowane za pośrednictwem innych systemów niż Elixir (np. Blue Cash czy Express Elixir). Z kolei system Elixir, oprócz klientów indywidualnych, których dotyczą dane zbierane przez cashless.pl, obsługuje także duże firmy.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies