Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PragmaGO opłaci podatki klientów. Po fazie pilotażowej nowa usługa trafia szerzej na rynek

Użytkownik może rozłożyć zobowiązanie na 3,6,9 lub 12 rat

Firma PragmaGO udostępnił szerokiemu gronu klientów nową usługę polegającą na finansowaniu podatków. Mogą z niej skorzystać zarówno spółki, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Fintech wyjaśnia, że obecnie pomaga sfinansować nieprzeterminowane podatki dochodowe (PIT, CIT), VAT oraz składkę ZUS przedsiębiorcy. Z czasem powinna się też pojawić opcja opłacania składek ZUS pracowników.

Przeczytajcie także: Fintech Affirm uruchamia biuro w Warszawie

Jak przebiega ten proces? Przedsiębiorca wypełnia formularz, w którym wskazuje, w ilu ratach chce spłacić zobowiązanie wobec PragmaGO (od 3 do 12). W kolejnym kroku następuje weryfikacja tożsamości klienta i automatyczny scoring. Użytkownik rozwiązania poznaje ofertę, którą może zatwierdzić SMS-em. Środki trafiają na jego konto. Wszystko odbywa się online. Jeżeli ktoś korzystał już z innych usług PragmaGO, wniosek o odroczenie terminu płatności może złożyć w Strefie Klienta.

Pilotaż rozwiązania ruszył przed rokiem. Mogli z niego korzystać klienci internetowego biura rachunkowego Infakt.pl oraz część użytkowników platformy fakturownia.pl. W tym czasie z usługi skorzystało około 500 firm, większość z nich kilkukrotnie. Podjęto zatem decyzję o uruchomieniu narzędzia szerzej, także w innych kanałach: internetowym, brokerskim oraz partnerskim. W najbliższym miesiącu PragmaGO planuje zacząć dystrybuować produkt poprzez biura rachunkowe (zarówno te stacjonarne, jak i internetowe). Podmioty te mogą polecać swoim klientom dodatkową usługę i w ten sposób inkasować prowizję.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Digital Bank nawiązał współpracę z Kontomatikiem

Spółka PragmaGO to niebankowa instytucja finansowa, która dostarcza kapitał mniejszym przedsiębiorcom i pomaga im zachować płynność. Oferuje m.in. faktoring online, czyli płatności za fakturę zaraz po jej wystawieniu. Firma inwestuje w nowe technologie i dostarcza rozwiązania finansowe swoim partnerom. Rok temu okazało się, że fintech zostanie wycofany z giełdy. Podmiotem kontrolującym firmę stał się Polish Enterprise Fund VIII, fundusz zarządzany przez Enterprise Investors. Nowy inwestor i związane z tym dokapitalizowanie mają przyspieszyć rozwój fintechu.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies