Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech PragmaGO zostanie wycofany z giełdy. Spółkę przejmie fundusz z grupy Enterprise Investors

PragmaGO zasłynęła ostatnio m.in. z umowy z Allegro o wartości 1,2 mld zł

Spółka PragmaGO, oferująca m.in. faktoring online, zostanie prawdopodobnie wycofana z warszawskiej giełdy. Polish Enterprise Fund VIII chce skupić akcje firmy i zdjąć ją z parkietu. Fundusz dotychczasowemu udziałowcowi większościowemu, a więc Pragmie Inkaso, zapłaci 18,1 zł za akcję, a udziałowcom mniejszościowym – 24,5 zł za papier. Zapisy przewidziane w wezwaniu rozpoczną się 16 grudnia bieżącego roku, a potrwają do 29 stycznia 2021 r.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza do oferty faktoring

PragmaGO oferuje szereg usług ułatwiających zachowanie płynności finansowej m.in. małym i średnim firmom, takich jak np. faktoring online, czyli możliwość otrzymania płatności za fakturę zaraz po jej wystawieniu. PragmaGO ma w swojej ofercie także produkty ułatwiające finansowanie zakupów firmowych w wygodnych ratach.

Przeczytajcie także: Allegro ma umowę z PragmaGO

W ostatnim czasie o spółce PragmaGO było głośno m.in. dzięki podpisaniu przez nią dużej umowy z Allegro – największą platformą e-commerce w Polsce. W ramach tego kontraktu obie firmy chcą zrealizować obroty o wartości 500 mln zł do końca przyszłego roku oraz 1,2 mld zł do końca 2022 r. Dzięki współpracy z PragmaGO Allegro we wrześniu wprowadziło do oferty faktoring. Pozwala on sprzedawcom korzystającym z Allegro na zaoferowanie klientom odroczenia terminu płatności o maksymalnie 60 dni.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies