Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro wprowadza nową usługę przy współpracy z firmą PragmaGO. Płatność można odroczyć nawet o dwa miesiące

Nowa usługa od Allegro i PragmaGO kierowana jest do firm. No i nie jest darmowa

Operator platformy Allegro wprowadził nową usługę finansową, przeznaczoną dla sprzedawców firmowych. To zapowiadany kilka tygodni temu faktoring przygotowany przy współpracy ze spółką PragmaGO. Nowe rozwiązanie pozwala, by sprzedawcy oferowali klientom termin płatności odroczony nawet o 60 dni. Dodatkowo współpracująca z platformą firma PragmaGO bierze na siebie ryzyko niewypłacalności kupującego, co oznacza, że sprzedawca nie musi się martwić tym, czy płatność za fakturę zostanie ostatecznie zrealizowana czy nie.

Przeczytajcie także: Allegro ma umowę z PragmaGO na faktoring

W praktyce ma to wyglądać w ten sposób, że sprzedawca po podpisaniu umowy z PragmaGO może wystawiać oferty kierowane do klientów biznesowych z terminem płatności do 60 dni. Jednak pieniądze otrzyma niemal natychmiast po wysyłce lub odbiorze paczki. Jeżeli kupujący przedmioty ostatecznie nie zapłaci za nie, konsekwencje tego bierze na siebie PragmaGO.

Wygląda pięknie prawda? Trzeba jednak pamiętać, że nie ma nic za darmo. Tak jest i w przypadku nowej oferty od Allegro i PragmaGO. Aktywacja usługi po stronie sprzedającego jest bezpłatna, ale już skorzystanie z niej nie – operator pobiera prowizję w wysokości 0,5 proc. kwoty faktury brutto. Prowizja jest stała, niezależna od terminu odroczenia. Oddzielną prowizję płaci też kupujący, który chciałby skorzystać z odroczenia płatności. Wynosi ona od 0,5 proc. kwoty faktury (przy odroczeniu do 21 dni), przez 3 proc. (przy odroczeniu o 45 dni) aż do 4,5 proc. (przy odroczeniu o 60 dni). Dodatkowa prowizja za brak płatności w terminie określonym na fakturze wynosi 0,07 proc. za każdy dzień opóźnienia.

Przeczytajcie także: Startuje Allegro Pay

Kolejna rzecz, o której trzeba pamiętać decydując się na ofertę Allegro i PragmaGO, to fakt, że nie każdy kupujący otrzyma możliwość skorzystania z odroczenia płatności, nawet jeśli sprzedawca zdecyduje się ją zaoferować. Jak wspomniałem, nowa opcja to faktoring, w dodatku pełny, czyli zakładający przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahenta. PragmaGO zanim więc zdecyduje się na siebie takie ryzyko wziąć, sprawdzi kupującego korzystając z dostępnych baz danych i oceni jego potencjał wypłacalności na podstawie własnych kryteriów. Zakładam więc, że firmy mające w przeszłości problemy z regulowaniem należności w terminie z nowej oferty nie będą mogły skorzystać.

Allegro od dłuższego czasu oferuje różnego rodzaju usługi finansowe kierowane do klientów indywidualnych. Są to m.in. odroczone płatności, w tym wprowadzane od początku sierpnia Allegro Pay. Faktoring, przygotowany przy współpracy z PragmaGO wygląda na odpowiednik takich odroczonych płatności kierowany do klientów biznesowych platformy.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies