Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Akcyzę od samochodów osobowych można opłacić online. Nowość na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych

Operator PUESC zapowiedział kolejne nowości, w tym możliwość elektronicznego opłacania innych podatków

Ministerstwo Finansów ogłosiło, że na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych pojawiło się nowe rozwiązanie – "Zapłać za dokument poprzez e-Płatności". Umożliwia ono płatności online za wniosek o wydanie banderol i deklarację akcyzową od aut osobowych. Transakcje te będą realizowane przy użyciu systemu Paybynet, którego operatorem jest KIR.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wprowadził do oferty kartę bez plastiku

Aby skorzystać z nowego rozwiązania, należy posiadać konto na wspomnianej platformie. Po zalogowaniu się na nim, użytkownik musi wybrać dokument, za który chce zapłacić. Powinno się pojawić podsumowanie płatności, a po zweryfikowaniu danych wystarczy zaakceptować warunki transakcji i nacisnąć przycisk "Zapłać". Nastąpi przekierowanie do banku klienta, gdzie trzeba potwierdzić przelew. W kolejnym kroku użytkownik wraca na PUESC, gdzie jest informowany, że płatność została przyjęta. Szczegóły płatności można znaleźć w specjalnej zakładce.

Z informacji podanych na platformie wynika, że nowe narzędzie będzie rozwijane. Z jego pomocą użytkownicy w przyszłości opłacą podatki (akcyzowy, od gier, od wydobycia niektórych kopalin, VAT14), opłatę paliwową oraz emisyjną, kary i grzywny celno-skarbowe, cło i podatki od importu, a także dokumenty z przekroczonym terminem płatności. Możliwość ta pojawi się wraz z usługą "Zapłać należności poprzez e-Płatności". Operator systemu nie informuje jednak, kiedy należy się spodziewać tego rozwiązania.

Przeczytajcie także: Revolut dodaje oprocentowanie do Sejfów

Jak wspomniałem, usługa jest realizowana za pośrednictwem systemu Paybynet zarządzanego przez KIR. Przelewy tego typu działają podobnie jak popularne pay by linki dostępne w sklepach internetowych. Z tą różnicą, że transakcje Paybynet realizowane są bez pośredników, a więc pieniądze od razu trafiają na konto odbiorcy, a nadawcą przelewu jest zleceniodawca, a nie pośrednik taki jak np. PayU czy Przelewy24, jak przy transakcjach pay by link.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies