Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Więcej Google Pay w Millennium. Bank udostępnił nowe płatności klientom firmowym

Na razie nie zdradza, kiedy z usługi będą mogli korzystać klienci indywidualni posiadający karty debetowe czy kredytowe

Potwierdzają się informacje serwisu cashless.pl sprzed kilku miesięcy, zgodnie z którymi Bank Millennium zamierza rozszerzyć dostęp do płatności mobilnych Google Pay (pisaliśmy o tym w lipcu w tekście Ważna informacja dla klientów Millennium. Bank wdroży płatności Google Pay, choć na razie nie podaje konkretnego terminu). Zgodnie z informacją prasową instytucji od teraz z takich rozwiązań jak Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay i właśnie Google Pay mogą korzystać klienci firmowi Millennium. Do wymienionych usług można dodać wszystkie karty wydane klientom z segmentu przedsiębiorstw. Rejestracja kart w aplikacjach do płatności zbliżeniowych jest bezpłatna.

Przeczytajcie także: Bank Millennium wdroży Google Pay

Jak pisze Millennium, dla kart z aktywnymi płatnościami mobilnymi dostępne są wszystkie transakcje zbliżeniowe, w tym wypłaty gotówki, o ile bankomat udostępnia transakcje w takim trybie. Limity transakcyjne pozostają takie same jak dla kart plastikowych. PIN nadany do karty plastikowej obowiązuje dla jej odpowiednika (tokena) w telefonie/zegarku. Zastrzeżenie karty jest równoznaczne z dezaktywacją płatności zbliżeniowych

Dodanie karty do zewnętrznego portfela podlega weryfikacji kodem otrzymanym w SMS, wysyłanym na numer telefonu podany w banku. W przypadku kart przedpłaconych z płatności zbliżeniowych telefonem/zegarkiem mogą korzystać tylko zarejestrowani użytkownicy kart.

Przeczytajcie także: Nowa funkcja w Millenecie

Na razie nie wiadomo, kiedy część z wymienionych wyżej płatności Millennium udostępni także klientom indywidualnym. Chodzi przede wszystkim o Google Pay, z których póki co mogą korzystać jedynie posiadacze kart Goodie oraz byli klienci Euro Banku, używający kart kredytowych, którzy Google Pay aktywowali jeszcze przed fuzją z Millennium. Z tego, co mi wiadomo, dotąd klienci indywidualni Millennium nie mogą też korzystać z płatności Fitbit Pay. O termin kolejnego wdrożenia zapytałem biuro prasowe banku. Gdy uzyskam odpowiedź, zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst.

AKTUALIZACJA

Biuro prasowe Millennium poinformowało, że nowe systemy płatności zostaną wdrożone także do oferty dla klientów indywidualnych, ale terminy nie są na razie znane.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies