Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao zakopuje jeden z flagowych produktów Idea Banku. Zbliża się koniec Chmury Faktur

Chmura Faktur to uruchomiony kilka lat temu projekt Idea Banku, którego celem miało być wyeliminowanie z obiegu papierowych dokumentów

Na rozpoczynający się dziś weekend Bank Pekao zaplanował przeniesienie do swoich systemów produktów finansowych byłego Idea Banku. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście: Pekao podał szczegóły migracji produktów z Idea Banku do swoich systemów. Operacja rozpocznie się już w tym tygodniu. Co ciekawe, jedną z konsekwencji tej fuzji jest koniec flagowej niegdyś usługi Idea Banku, czyli Chmury Faktur.

Przeczytajcie także: Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku

Chmura Faktur to projekt, który premierę miał w lutym 2018 r. – w czasach, w których Idea Bank miał już kłopoty, ale wydawało się jeszcze, że może z nich wyjść. Chmura Faktur miała mu w tym pomóc. Jest to internetowy system, za pomocą którego przedsiębiorcy mogą wystawiać, przesyłać i przechowywać wszystkie swoje dokumenty księgowe. Przedstawiciele Idea Banku deklarowali wówczas, że platforma będzie bezpłatna, a bank będzie zarabiał na oferowanych jej użytkownikom usługach księgowych i finansowych.

Już wtedy wydawało się, że jedną z podstawowych barier dla rozwoju tego projektu będzie zachęcenie kontrahentów do tego, aby odbierali faktury wystawione przez nowy system. Trudno było mi sobie wyobrazić, że mała firma, która świadczy usługi na rzecz jakiegoś większego przedsiębiorstwa, nagle wystawia dokument poprzez Chmurę Faktur i niejako zmusza służby księgowe dużej korporacji do wykonania jakiejś dodatkowej czynności poprzez rejestrację na nowej platformie. Wychodzi na to, że te wątpliwości były uzasadnione, bo jeśli Chmura Faktur cieszyłaby się dużym zainteresowaniem, to zakładam, że Pekao nie zdecydowałby się na zamknięcie tego systemu.

Przeczytajcie także: Pekao podał szczegóły fuzji operacyjnej z Idea Bankiem

Jak informuje biuro prasowe Pekao, 19 listopada, a więc dzisiaj, o godz. 16 zostanie wyłączona integracja Idea Cloud (system byłej Idei) z Chmurą Faktur. – Oznacza to, że nie będzie można się logować do serwisu Chmura Faktur za pośrednictwem Idea Cloud ani realizować żadnych zleceń. Od tego dnia do Chmury Faktur będzie można się zalogować tylko bezpośrednio na stronie www.chmurafaktur.pl. Na stronie Idea Banku jest umieszczona informacja, że usługa w postaci Chmury Faktur jest już niedostępna, dlatego też nowi klienci nie mogą z niej skorzystać – czytam w odpowiedzi Pekao na pytania cashless.pl w sprawie przyszłości Chmury Faktur.

Idea Bank został poddany tzw. przymusowej restrukturyzacji, a decyzję w tej sprawie Bankowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił 31 grudnia ubiegłego roku. Efektem tego było przejęcie przez Bank Pekao wszystkich produktów klientów indywidualnych i firmowych obsługiwanych przez Ideę.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies