Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao podał szczegóły migracji produktów z Idea Banku do swoich systemów. Operacja rozpocznie się już w tym tygodniu

W czasie zbliżającej się fuzji operacyjnej przerwy w dostępie do usług bankowych czekają nie tylko klientów Idea Banku, ale i Pekao

Bank Pekao przekazał przed chwilą szczegóły planowanej na najbliższy weekend fuzji operacyjnej, w trakcie której produkty klientów byłego Idea Banku zostaną przeniesione do systemów Pekao. Proces obejmie 270 tys. klientów (220 tys. firmowych i ok. 50 tys. indywidualnych). Nie obejdzie się niestety bez przerw w dostępie do usług bankowych, z którymi w najbliższy weekend muszą się liczyć nie tylko klienci Idei, ale i Pekao. Ale po kolei.

Najważniejsza informacja jest taka, że nie zmienią się numery rachunków wszystkich klientów byłego Idea Banku. Jednak po zakończeniu fuzji będą oni korzystać z systemów i aplikacji Pekao. – Zyskają też dostęp do identycznych produktów i usług, w tym do rozwiązań niedostępnych w dawnym Idea Banku jak np. Apple Pay czy Blik, oraz możliwość korzystania z całej sieci oddziałów – mówi Błażej Szczecki, wiceprezes Pekao, nadzorujący Pion Technologii.

Przeczytajcie także: Pekao wymienia karty kredytowe klientow Idei

Operacja migracji rozpocznie się 19 listopada, czyli w najbliższy piątek po godzinie 16. Wszystkie elektroniczne serwisy dawnego Idea Banku – a więc bankowość internetowa Idea Cloud, aplikacja mobilna i bankowość telefoniczna – zostaną wówczas wyłączone. Oznacza to, że nie będzie możliwe zlecenie przelewu, realizacja pay by linka i niektórych płatności internetowych kartą. Nie da się zlecić płatności nie tylko przez internet, ale także na infolinii czy w placówkach banku.

Natomiast cały czas będzie można płacić kartami w sklepach stacjonarnych i wypłacać gotówkę z bankomatów. Ważne jednak, że klienci będą mogli realizować płatności z limitem w wysokości 2 tys. zł dziennie. W razie potrzeby w weekend migracyjny będzie można zastrzec kartę na infolinii. Wyłączone zostaną wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet, ale już od poniedziałku klienci dawnego Idea Banku będą mogli korzystać z wpłatomatów Banku Pekao.

Migracja zakończy się w nocy z 21 na 22 listopada. W poniedziałek od godziny 8 klienci byłej Idei zyskają dostęp do swoich rachunków w systemach Banku Pekao – będą korzystali z bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji PeoPay (w przypadku klientów indywidualnych i większości mikroprzedsiębiorstw) lub z bankowości elektronicznej PekaoBiznes24 (w przypadku pozostałych klientów firmowych) oraz z usług infolinii i sieci oddziałów Pekao.

Przeczytajcie także: Klienci Idei muszą podpisać nowe umowy z bankiem

Warto przypomnieć, że od 13 października Pekao wysyła nowe karty debetowe i kredytowe, które klienci byłego Idea Banku mogą aktywować od 21 listopada. Karty kredytowe wydane przez Idea Bank przestaną być aktywne 22 listopada, a karty debetowe – 26 listopada. Aby zachować ciągłość w dostępie do środków, nową kartę kredytową najlepiej aktywować w dniach 21-22 listopada, wykonując transakcję z użyciem kodu PIN przesłanego pocztą. Z kolei nową kartę debetową najlepiej aktywować do 26 listopada. Z nowej karty debetowej będzie można korzystać z PIN-em ze „starej” karty.

Jeżeli zaś chodzi o klientów Pekao, to serwis internetowy Pekao24, aplikacja PeoPay, Pekao24Makler oraz platforma eTrader Pekao będą niedostępne od godziny 15 w sobotę 20 listopada do godziny 12 w niedzielę, 21 listopada. Serwis internetowy PekaoBiznes24, aplikacja mobilna i usługa Pekao Connect będą niedostępne od piątku, od godziny 22 do poniedziałku do godziny 6. W czasie przerwy nie będzie można realizować transakcji Blik oraz płatności internetowych. W tym czasie na infolinii banku będzie można tylko zastrzec kartę. Płatności kartami w sklepach stacjonarnych i wypłaty z bankomatów powinny działać prawidłowo.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies