Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Piotr Kurczewski odszedł z zarządu operatora Przelewy24. Grupa Nets przejmuje pełną kontrolę nad spółką PayPro?

Aktualnie PayPro pozostaje bez prezesa, a jej wiceprezesem jest Omar Haque

Piotr Kurczewski, założyciel i wieloletni prezes spółki PayPro – operatora serwisu Przelewy24, odszedł z zarządu spółki. Informację tę potwierdziło biuro prasowe firmy. Odpowiednia adnotacja została już także zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. PayPro nie ma obecnie prezesa. Natomiast stanowisko wiceprezesa zajmuje Omar Haque. W zarządzie zasiadają także Jacek Kinecki, Michał Bzowy i Michał Hull, który jest jednocześnie dyrektorem finansowym.

Przeczytajcie także: Grupa Nets sfinalizowała przejęcie PeP

Z nieoficjalnych informacji cashless.pl wynika ponadto, że Piotr Kurczewski sprzedał wszystkie posiadane jeszcze przez siebie udziały w PayPro. Nabywcą ma być duńska grupa Nets, która już wcześniej została strategicznym inwestorem w biznesie Piotra Kurczewskiego. Ta informacja nie została jednak potwierdzona przez biuro prasowe PayPro. – O kolejnych zmianach w spółce będziemy informować, jak tylko zakończą się trwające procedury – odpowiedziano na pytanie cashless.pl w tej sprawie.

Przypomnę, że w lutym 2019 r. oficjalnie poinformowano o inwestycji Nets w operatora serwisu Przelewy24. Duńska grupa przejęła wówczas 51 proc. udziałów, a mniejszościowy pakiet 49 proc. pozostał w rękach Piotra Kurczewskiego. Kwoty transakcji nie ujawniono. Wiadomo natomiast, że wcześniej grupa Nets przejęła także kontrolę na spółkami Dotpay i eCard, odkupując je od funduszu MCI za 315 mln zł. Później zainwestowała także w operatora terminali płatniczych – Polskie ePłatności.

Przeczytajcie także: Przelewy24 konsolidują swoje marki

W rezultacie grupa Nets posiada w Polsce wiele marek i firm, działających w różnych obszarach rynku płatności. Przypomnę, że również PeP, zanim został przejęty przez Nets, prowadził intensywną konsolidację rynku (zainwestował m.in. w PayLane, BillBird, TopCard itd.). Ciekawe, jak ta grupa będzie wyglądać w przyszłości. Wydaje się, że bez konsolidacji się tutaj nie obejdzie.

Natomiast, tak jak już wcześniej wspomniałem, PayPro nie ma aktualnie prezesa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma od dłuższego czasu prowadzi rekrutację na to stanowisko, a bierze w niej udział wielu managerów ze znanymi nazwiskami w polskiej branży płatniczej. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy można się spodziewać finału tego procesu.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies