Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ranking 100 największych, polskich firm branży płatniczej. Premiera wkrótce w serwisie cashless.pl

Będzie to pierwszy tego typu ranking obejmujący podmioty sektora płatniczego w Polsce

Już za kilka tygodni redakcja serwisu cashless.pl opublikuje raport zawierający pierwszą edycję rankingu 100 największych, polskich firm działających w branży płatniczej. Będzie to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Zawierać będzie zestawienie instytucji działających w sektorze płatności, uszeregowanych pod kątem przychodów osiągniętych w ubiegłym roku. W raporcie znajdą się także informacje na temat ich wyniku netto, wartości aktywów, kapitałów własnych, dynamiki przychodów względem 2019 r., zatrudnienia, itd.

Przeczytajcie także: W aplikacji Getinu pojawią się płatności za parkowanie

W rankingu znajdą się spółki prawa handlowego zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym i posiadające licencję krajowej instytucji płatniczej czy wpis w rejestrze małych instytucji płatniczych, ale nie tylko. Listę uzupełnimy także o inne podmioty, funkcjonujące w szeroko pojętej branży płatniczej, które mogą świadczyć swoje usługi zgodnie z prawem bez licencji.

W naszym zestawieniu znajdą się więc operatorzy terminali płatniczych, integratorzy płatności internetowych, firmy obsługujące przelewy i przekazy, kantory internetowe, operatorzy płatności mobilnych, zdalnych, itd.

Przeczytajcie także: Zapraszamy na premierę raportu Insurtechy w Polsce

W założeniu ranking ma być projektem cyklicznym i będzie przygotowywany co roku. Analizując publikowane dane będzie można ocenić sytuację ekonomiczną poszczególnych podmiotów jak i całej branży, a także wyciągać wnioski na temat tempa rozwoju polskiej branży płatniczej. Dane, na podstawie których powstaje ranking, czerpiemy przede wszystkim z raportów finansowych poszczególnych instytucji. Uzupełniamy je informacjami uzyskanymi bezpośrednio z firm, których dotyczą.

Raport z pierwszą edycją rankingu 100 największych, polskich firm branży płatniczej zostanie opublikowany w grudniu. Będzie można go pobrać bezpłatnie na stronie cashless.pl. Partnerami głównymi projektu są Przelewy24 oraz Visa.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies