Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro wyłączy możliwość korzystania z rat od BNP Paribas w ramach limitu odnawialnego. Usługa będzie dostępna tylko do końca roku

Decyzja Allegro może się przyczynić do dalszego wzrostu zainteresowania klientów usługą Allegro Pay

Niemiła niespodzianka czeka użytkowników Allegro korzystających z "rat od.nowa" w ramach limitu przyznanego przez BNP Paribas. Największa w Polsce platforma e-commerce właśnie rozesłała do osób korzystających z usługi BNP Paribas informację, że opcja ta będzie dostępna tylko do końca roku.

Przeczytajcie także: BNP Paribas rozszerza dostęp do limitu Allegro

To kolejny etap porządków w narzędziach do finansowania zakupów na Allegro. Kilka lat temu spółka zainwestowała w fintech FinAi, na bazie którego powstała firma Allegro Pay. Oferuje ona płatności odroczone, które we wrześniu zostały udostępnione wszystkim użytkownikom Allegro. Konsekwencją współpracy z FinAi było wycofanie z platformy płatności odroczonych PayPo, a Allegro Pay jest obecnie jedyną tutaj formą takiego finansowania zakupów.

Teraz, po podjęciu decyzji o zakończeniu współpracy z BNP Paribas przy "ratach od.nowa", Allegro proponuje korzystanie z rat w ramach Allegro Pay (po 30 dniach darmowego odroczenia należność za zakupy można rozłożyć na maksymalnie 20 rat). Drugą opcją jest skorzystanie z rat od operatora płatności PayU, który na tym polu współpracuje z kilkoma bankami. Zakładam jednak, że w niedalekiej przyszłości i ta opcja może zniknąć z Allegro, które dążąc do pełnej kontroli nad wygodą zakupów, chce – zdaje się – całym tym procesem zarządzać samodzielnie.

Przeczytajcie także: Nowy one click Blika teraz dla każdego z IKO na Allegro

Natomiast BNP Paribas już wcześniej zdążył się przygotować na decyzję Allegro. Bank rozszerzył możliwość wykorzystania limitu odnawialnego, w ramach którego funkcjonują "raty od.nowa" także na inne sklepy, w tym stacjonarne. Użytkownicy mogą też wydawać pieniądze z limitu w sklepach stacjonarnych za pomocą wirtualnych kart dodawanych do Apple Pay albo Google Pay. Więcej na ten temat w tekście Promocja od BNP Paribas. Limit odnawialny Allegro dostępny także w innych sklepach.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies